Tourne Kadry Polski Juniorów U-18 we Francji

Tym razem nasze nadzieje w przygotowaniach do ME gr. B trafiły na silnych przeciwników grających nowoczesne rugby, dwa mecze nieznacznie przegrywając, jeden wygrywając.
W drużynie udanie zadebiutowało dwóch Francuzów polskiego pochodzenia.

W krótkiej rozmowie Trener Mirosław Żórawski wysoko ocenił zgrupowanie pod wszystkimi względami, jako najważniejszy aspekt uznał mocnych przeciwników z którymi potrafiliśmy nawiązać równorzędną grę. Obok korzyści ze zdobytych umiejętności i doświadczeń na tourne testowani byli dwaj Francuzi polskiego pochodzenia (9,center – Berthe i obrońca – Gargasson) ich występy oceniono zostały bardzo wysoko i napewno będą oni dużym wzmocnieniem dla kadry w zbliżających się Mistrzostwach Europy.

Punkty dla Polski:
Nowacki Adrian-15, Wartałowicz Łukasz-5, Banaszek Dawid-5.
Przebieg gry:
9`- Nowacki 3:0
13`- 3:5
21`- Nowacki 8:5
27`- Wartałowicz 13:5
28`- Nowacki 15:5
29`- Nowacki 18:5
33`- 18:10
41`- 18:15
44`- 18:20
57`- 18:25
70`- 18:30
71`- 18:32
87`- Banaszek 23:32
88`- Nowacki 25:32

Był to ogólnie niezły mecz, jak na pierwszy start reprezentacji w tym sezonie, głównie ze względu na ofensywny styl gry i dużą ilość poprawnych niskich szarży. Problemem była słaba gra nogą oraz mankamenty w obronie szerokiego pola gry. Zwycięstwo w tym meczu zaprzepaścili zmiennicy występujący w drugiej kwarcie, dając się zepchnąć do defensywy i popełniając zbyt dużą ilość błędów, co skończyło się stratą aż czterech przyłożeń. Graliśmy przeciwko zawodnikom do lat 20, dorównując im fizycznie oraz wytrzymując bezpośrednie starcie na pięści w końcówce meczu.

Krużycki Michał-5, Janeczko Rafał-5.
14`- 0:5
23`- Janeczko 3:5
35`- Krużycki 8:5
36`- Janeczko 10:5
37`- 10:10
47`- 10:15

W drugim meczu nasz zespół zagrał jeszcze lepiej, zupełnie dobrze organizując się w ataku i obronie oraz nadal prezentując ofensywny styl gry. W tym wyrównanym spotkaniu straciliśmy punkty po przypadkowych błędach, mając problemy z grą nogą oraz wyjściem z własnej połowy w II części meczu /gra pod wiatr/. Tym razem jednak przeciwnik był bardzo mocny fizycznie w młynie /część graczy 20 letnich/, zaś w tyłach przewyższał naszych zawodników pod względem szybkościowym.

14.Malarski /30`Dułka/

Banaszyński Paweł-5, Wartałowicz Łukasz-5, Krużycki Michał-5, Janeczko Rafał-5, Lasik Piotr-5, Żórawski Łukasz-2.
5`- 0:5
7`- 5:5
8`- Żórawski 7:5
21`- Wartałowicz 12:5
24`- 12:10
25`- 12:12
26`- Krużycki 17:12
34`- 17:15
64`- Janeczko 22:15
67`- Lasik 27:15

W ostatnim meczu spotkaliśmy się z potencjalnie najsilniejszym sparringpartnerem – reprezentacją okręgu Tarn, wyjeżdżającą na tourne do Włoch. Do gry przystąpiliśmy bez kilku chorych i kontuzjowanych zawodników, zaliczając jednak udany i zwycięski występ. Największe problemy wyniknęły tym razem w formacji autowej /złe wrzuty i wysocy skaczący przeciwników/, przewaga była w młynie dyktowanym. Dominacja pod względem fizycznym pozwalała na zdobywanie punktów w grze penetracyjnej oraz rozwijanie szerokich akcji. Dobra była organizacja oraz gra nogą, ustawianie obrony i zatrzymywanie przeciwników, cieszyła ochota do gry i wola zwycięstwa, najmniejsza ilość popełnionych błędów techniczno – taktycznych.