Trener Tomasz Putra powołał kadrę na mecz z Ukrainą

Po wygraniu sobotniej, kontrolnej gry w Cetniewie z reprezentacją młodzieżową do lat 21 (4 przyłożenia do 1 drop-gola) teraz naszą drużynę narodową seniorów czeka już spotkanie w Łodzi i bezpośrednie przygotowania do otwierającego rywalizację w dywizji 2A meczu z Ukrainą. Trener Tomasz Putra zdecydował się na sięgnięcie po znaczące posiłki z Francji, zarówno spośród zawodników polskich grających aktualnie w drużynach francuskich, jak i Francuzów mających polskie korzenie. W hotelu Campanille w Łodzi, przy Alei Piłsudskiego 27 od wtorku 30 września (godz. 16.00).

Powołani zostali:
zawodnicy młyna –
1.Nowak Paweł (Arka Gdynia)
2.Dudkowski Kamil (Posnania)
3.Falk Grzegorz (Juvenia Kraków )
4.Królikowski Michał (Budowlani Lódź),
5.Lewandowski Yaan (Cahors)
6.Krzesiński Stanislas (Albi)
7.Wieczorek Florian (Castres)
8.Siepielski Bastien (Bordeaux)
9.Monarcha Ciril (C.A. Riberacois)
10.Kwarta Fabien ( U.S. Morlaas Rugby)
11.Zyk Etienne (Clermont)
12.Bobryk Kamil (St. Etienne)
13.Hebda Tomasz (Pouatiers)
14.Krużycki Michał (Bourgoin)
15.Wilczuk Marcin (Old Belvedere)

atak:
1.Stępień Tomasz (Budowlani Lódź)
2.Szostek Łukasz (Arka Gdynia)
3.Motyl Mariusz (Arka Gdynia)
4.Buhało Jurij (Posnania)
5.Jarosz Konrad (Juvenia Kraków)
6.Pisarek Konrad (Folc AZS-AWF Warszawa)
7.Popławski Dawid (Albi)
8.Vaissiere Cedric (Albi)
9.Gargason Donald (Toulon)
10.Hotowski Krzysztof (Beaurepaire)
11.Banaszek Dawid (Bourgoin).

Gotowi do gry powinni być też rezerwowi: Aleksander Bartosiewicz i Maciej Miśkiewicz (Folc AZS-AWF) Tomasz Grodecki, Artur Maros i Kacper Ławski (Budowlani Łódź) Marek Mirosz (Pogoń Siedlce), Kazimierz Raszpunda i Jacek Wojaczek (Arka Gdynia) oraz Daniel Podolski (Ogniwo Sopot).

Z tego powodu na pewno wszystkich kibiców rugby w Polsce zainteresują wyniki zespołów z Polakami w składzie. Najwyżej w ProD2 grają drużyny SCA Albi (Stanislas Krzesiński) i Union Bordeaux Begles (Bastien Siepielski). Albi, po falstarcie i wyjazdowej porażce z Aurillac 6-11, wygrało dwa kolejne spotkania. Pokonali u siebie Grenoble 26-19 i w sobotę na wyjeździe US Bressane 18-12. Sobota nie była za to szczęśliwa dla drużyny Bastiena, która przegrała na wyjeździe z Aurillac 19-49. W Federale 1, która podobnie jak pozostałe ligi amatorskie wystartowała właśnie w ostatni weekend, grają Cahors (Yann Lewandowski), Beaurepaire (Krzysztof Hotowski), Morlaas (Fabien Kwarta) i C.A. Riberacois. Cahors rozpoczęli od remisu w wyjazdowym boju z Hagetmau 25-25, Beaurepaire pokonali u siebie Villerbanne 19-16, natomiast Morlaas ulegli na wyjeździe Lannemezan 19-25, a Ribérac także na wyjeździe nie sprostał Valence d’Agen przegrywając 9-32. Wreszcie w Federale 2 drużyna Tomasza Hebdy – Poiteirs rozpoczęła od najwyższego zwycięstwa w swojej grupie ogrywając Clamart 56-7, a niemal równie dobrze wystratowali gracze Saint Etienne (Kamil Bobryk) wygrywając z Chambery 38-20. Pozostali powołani zawodnicy z Francji występują w zespołach młodzieżowych swoich klubów.

PZRugby