Tunezja 2013 – Reprezentacja Kobiet

Podczas gdy w Polsce ciągle utrzymuje się zimowa aura w czasie pobytu w Tunezji nasza kadra przeprowadziła 18 jednostek treningowych, które trwały od 45 minut do 1,5 godziny.

Zdaniem trenera Jarosława Batora zawodniczki bardzo dobrze zniosły trudy konsultacji mimo tego iż nastąpiła w bardzo ciepłym, odmiennym od polskiego klimacie.

Konsultacja podporządkowana została kształtowaniu wytrzymałości szybkościowej oraz siły. Z elementów technicznych zawodniczki coraz lepiej rozumieją i realizują grę w kontakcie z przeciwnikiem w różnych sytuacjach meczowych oraz grę w ruck’u w obronie i ataku. Widać też dużo lepszą manipulację piłką niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Wprowadzona została gra na 3 fazy oraz dodatkowe elementy obrony bliskiej i szerokiej (tzw. banan), która realizowana jest od zeszłego roku. Cieszy powrót do drużyny w dobrej sprawności kontuzjowanych w roku 2012 – Zofii Nowakowskiej i Marty Grudzińskiej.

Oprócz ciężkiej pracy była też okazja aby poznać miejscową, znacznie odmienną kulturę arabską. Miejscowy bazar, rzemieślnicy, a nawet sam transport przysporzyły mnóstwa wrażeń, które zapewne jeszcze na długo utkwią w pamięci zawodniczkom naszej reprezentacji.

/relacja trenera Jarosława Batora/