Site icon rugby.info.pl

Turniej na jubileusz 100-lecia Juvenii

Niewielu wie, że nie tylko Wisła i Cracovia obchodzą w tym roku setne urodziny. Równie dostojną solenizantką jest rownież Juvenia, powstała 8 grudnia 1906 roku. W ostatnią sobotę odbył się jubileuszowy turniej rugby, a zarazem pierwszy punkt programu obchodów.

W sobotę, do Krakowa, zjechały aż cztery zespoły angielskie: Racal Decca RFC, Sussex Police RFC i Stoneygate RFC oraz niezapowiedziany i nieprzewidziany St. Andrew’s RFC z miasta Rugby, czyli kolebki naszego sportu. Dodatkową atrakcją był występ Młodzieżowej Kadry Polski, która zmierzyła się z Juvenią oraz Sussex Police. Pod Wawelem dopisała pogoda, świeciło mocne słońce, a że całą imprezę dobrze nagłośniły media oraz fora internetowe, na trybunach rozłożyła się spora grupa kibiców, z których duża część pierwszy raz oglądała mecz rugby.

Mini-turniej, na bardzo luźnych zasadach, rozpoczęło starcie Gospodarzy z policjantami z Sussex. Mimo słabej gry Krakowian w pierwszej połowie, zdołali oni pokonać brytyjczyków 26:19. Chwilę później na murawie pojawili się St. Andrew’s i Stoneygate, które pokazały prawdziwie wesołe rugby. Kiedy sędzia, ubrany w różową bluzę w białe grochy, czyli meczowy strój drużyny z Hong Kongu oraz tęczowe getry, zadął w gwizdek po raz pierwszy, wszyscy zawodnicy wywrócili się na ziemię, machając nogami w powietrzu. W dalszej fazie meczu dziewiątka klubu z miejscowości Rugby, nagle postanowiła zmienić stronę i dołączając do przeciwników po młynie dyktowanym, pomogła zdobyć im punkty. Stoneygate wygrało ten mecz 19:7. Po tej dawce śmiechu i kabaretowych popisów, odbył się niewątpliwie najciekawszy i najbardziej zacięty mecz tego dnia. Młodzieżowa Kadra Polski, popełniająca tego dnia wiele błedów nie mogła poradzić sobie z Juvenią, która po dwóch doskonałych akcjach drużynowych prowadziła 12:0. Po wprowadzeniu zmienników w drużynie krakowskiej, gra przybrała trochę inny obraz. Smoki zepchnięte do defensywy broniły się dzielnie, przeprowadzając kilka groźnych kontrataków, ale w rezultacie zremisowali z kadrą 12:12. Drugie 40 minut przeciwko Młodzieżówce, rozegrali Sussex police, wyraźnie przegrywając 24:7. Niestety nasza kadra i tutaj nie ustrzegła się błędów marnując wiele dogodnych sytuacji punktowych oraz popełniając błedy w obronie, które przy lepszym przeciwniku na pewno miałyby poważniejsze konsekwencje.

W ostatnim meczu Stoneygate, wsparci prze St.Andrews pokonali Racal Decca 22:19 i wszysyc razem udali sie na trzecią połowę do centrum miasta. Turniej można uznać za bardzo udany. Zawodnicy mieli zapewnione piwo oraz grill. Atmosfera była bardzo przyjacielska, angielscy zawodnicy doskonale sprawdzili się jako kibice każdej drużyny wybiegającej na boisko i pokazali, że rugby to przede wszystkim świtna, zespołowa zabawa. Goście uczcili 100 – lecie Juvenii, wręczając Smokom puchar zwycięzców Krakowskiego Turnieju Rugby kwiecień 2006. Był to pierwszy z punktów programu obchodów rocznicy powstania Juvenii, których kulminacją ma być wielki festyn rugby jesienią tego roku, połączony z występem pierwszej drużyny narodowej, przeciwko zagranicznemu przeciwnikowi. Już teraz serdecznie zapraszamy.

czarodziej

Exit mobile version