Site icon rugby.info.pl

Turniej rugby TAG w Łomiankach

Z inicjatywy Zdzisława Szczybelskiego (na co dzień dyrektora Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Łomiankach)
i UKS R.C.Haka Warszawa, który reprezentowała Anna Tkaczuk (prezes klubu) oraz RugbyTAG.info – w minioną sobotę 23 listopada w hali sportowej ICDS w Łomiankach odbył się Szkolny Turniej Rugby Tag.

W tej bezkontaktowej odmianie gry w owalną piłkę,rywalizowały dzieci w trzech kategoriach wiekowych tj.IV klasa,V klasa,VI klasa szkół podstawowych. Ogółem w turnieju wzięło udział 18 drużyn. Celem turnieju było promowanie dyscypliny oraz pokazanie jak doskonałą formą ruchową dla najmłodszych jest Rugby TAG. Ważnym celem było propagowanie tej odmiany gry w środowisku łomiankowskim jak również poparcie akcji ,,Stop zwolnieniom z w-fu\\\”.

Trzeba nadmienić, że uczestnikami turnieju były drużyny szkolne,a nie klubowe. Ta odmiana gry jest coraz bardziej popularna w Polsce i akceptowana przez dzieci i młodzież. Gra jest koedukacyjna, co widzieliśmy podczas zawodów. Były drużyny składające się z samych dziewcząt, jak również dziewcząt i chłopców wspólnie bądź z samych chłopców. Gra jest zupełnie bezpieczna,bardzo dynamiczna,szybka- dająca dużo satysfakcji i zadowolenia jej uczestnikom. W sumie zanotowaliśmy udział 165 młodych zawodników.
Narody w postaci pucharów i medali, dla klas VI ufundował zastępca burmistrza Łomianek, pan Piotr Rusiecki. Dla klas V fundatorem pucharów i medali był starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, pan Jan Żychliński, a dla najmłodszych tj.IV klas puchary i medale ufundował Klub UKS R.C. HAKA Warszawa (żeńska sekcja rugby).
Wszyscy świetnie się bawili. Nie zdażyła się żadna kontuzja. Patrząc na poziom rozgrywanych spotkań, śmiało można stwierdzić,że był on wysoki. Duże podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego, którzy bardzo dobrze przygotowali swoje szkoły do występu w zawodach. W trakcie turnieju dzieci miały zapewniony posiłek, przekąski oraz napoje. Na koniec zawodów uczestnicy otrzymali pamiątki, medale i puchary. Padało pytanie,czy w przyszłym roku też będą takie zawody, bo bardzo im się podobało.

Przy tej okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować fundatorom pucharów i medali, miastu i gminie Łomianki, Starostwu Warszawskiemu Zachodniemu, sekcji żeńskiej UKS R.C. HAKA Warszawa, Klubowi AZS AWF Warszawa, Warszawsko- Mazowieckiemu Okręgowemu Związkowi Rugby, firmie InPost, Primavera, Bakoma, Pogoń, Body Move Rehabilitacja, Muscle Clinic, NadalTAK- za zaprojektowanie świetnego plakatu, RugbyTAG.info, RugbyPolska.pl, Szkoła Rugby, GongaRugby.com, SklepRugby.pl. Dziękujemy wszystkim, którzy nie odmówili pomocy przy organizacji naszego turnieju. Jeszcze raz podziekowania dla pana Piotra Rusieckiego zastępcy burmistrza Łomianek, za udostępnienie hali ICDS do organizacji turnieju.
Ogromne podziękowania dla kolegów z Warszawskiego Stowarzyszenia Rugby na Wózkach \\\”Four Kings\\\”, którzy w niesamowity sposób pokazali rugby w ich wykonaniu. Warto podkreślić, że ich występ cieszył się dużym zainteresowaniem.
I na koniec podziękowania dla uczestników, którzy dzielnie walczyli, zostawiając na boisku resztki sił. To ich uśmiech i zadowolenie jest dla nas największą satysfakcją!

Klasyfikacja końcowa

VI klasa

1.SP 30 Łódź(opiekun Paweł Jurkowski)

2.SP 54 Łódź(opiekun Krzysztof Szulc)

3.SP Sochaczew(opiekun Maciej Misiak)

4.SP 1 Lubień (opiekun Monika Tylka)

5.SP 58 Łódź(opiekun Zbigniew Jurzysta)

6.SP 153 Łódź(opiekun Zbigniew Jurzysta)

7.SP Dziekanów Polski(opiekun Maria Mirowska)

8.SP Dziekanów Polski-dziewczęta(opiekun Maria Mirowska)

V klasa

1.SP 1 Łódź(opiekun Andrzej Zybert)

2.SP 30 Łódź(opiekun Paweł Jurkowski)

3.SP Sochaczew(opiekun Maciej Misiak)

4.SSP 14 Warszawa(opiekun Aleksander Kosacki)

5.SP 65 Warszawa(opiekun Aleksandra Duk) SP Dziekanów Polski-chłopcy(opiekun Maria Mirowska)

6.SP Dziekanów Polski-dziewczęta(opiekun Maria Mirowska)

IV klasa

1.SP Raba Niżna (opiekun Katarzyna Wacławik)

2.SP 1 Łódź (opiekun Andrzej Zybert)

3.SP 65 Warszawa(opiekun Aleksandra Duk)

Zdzisław Szczybelski oraz Anna Tkaczuk

Exit mobile version