Turniej Wigilijny w touch rugby

W ubiegłą środę, 22 grudnia na hali Pogoni rozegrano Turniej Wigilijny szkół podstawowych i gimnazjów w touch rugby drugi z cykl pięciu imprez halowych.

Rozgrywki szkół podstawowych wygrały drużyny triumfujące w poprzednim Turnieju Niepodległości, który rozegrano 18 listopada, drużyny gimnazjów zagrały po raz pierwszy. W kategorii klas II-IV zwyciężyła ponownie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 grająca w składzie: Mateusz Dąbrowski, Michał Rzewuski, Adrian Wesołowski i Michał Zwoliński, na drugim i trzecim miejscu znalazł się III i I zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7. W kategorii klas V-VI wygrał po raz drugi zespół ze Szkoły Podstawowej nr 6 w składzie: Ogan Aglamazian, Michał Korneć, Paweł Polkowski i Bartosz Stelęgowski, wyprzedził drużyny ze Szkół Podstawowych nr 10 i nr 7. W kategorii gimnazjów najlepszy był zespół z Publicznego Gimnazjum nr 4 w składzie: Łukasz Powałka, Jarosław Żukowski, Dawid Lorentowicz i Przemysław Ilczuk, na drugim miejscu znalazła się drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 1, a na trzecim z Publicznego Gimnazjum nr 2.
Kolejna impreza cyklu, Turniej Noworoczny zostanie rozegrany 18 stycznia, zwycięzcę w każdej kategorii poznamy po rozegraniu wszystkich pięciu imprez. Dwie ostatnie zostaną rozegrany w czasie ferii zimowych.