Tygrysice Sochaczew, pokazały pazurki

W minioną sobotę, w Gdańsku rozegrany został finał Pucharu Polski Kobiet. Do rozgrywek przystąpiło 7 ekip. Bardzo dobry występ zanotowały nasze rugbistki, przywożąc do Sochaczewa brązowy medal. Dzięki dwóm wygranym, w meczach gupowych, dziewczęta awansowały do fazy play-off. Tam czekała już na nie bardzo groźna ekipa z Warszawy. Niestety pomimo starań całego zespołu, tego spotkania nie udało się wygrać.
Mecz o 3. miejsce był z kolei istnym horrorem… W regulaminowym czasie gry, żadnej z ekip nie udało się rozstrzygnąć spotkania na własną korzyść. Zarządzono wobec tego dogrywkę na zasadzie „złotego punktu”. Pomimo bardzo wielu dogodnych sytuacji do zdobycia upragnionego przyłożenia wynik wciąż nie ulegał zmianie. Kolejny gwizdek sędziego i kolejna dogrywka…

W obu ekipach było wyraźnie widać potworne zmęczenie, jednak wola walki i chęć zdobycia medalu wyzwalała u zawodniczek dodatkowe siły. Po niemalże 25minutowym pojedynku sędzia odgwizdał koniec spotkania… To oznaczało, iż zwycięzca zostanie wyłoniony w konkursie rzutów karnych. Widok obu drużyn czekających ze łzami w oczach na ostateczne rozstrzygnięcie zapadnie chyba głęboko w pamięć każdemu, kto obserwował to niesamowite wydarzenie. Po losowaniu już było pewne, że to nasze rugbistki rozpoczną konkurs. Nerwami ze stali wykazała się nasza doświadczona zawodniczka Anna Banaszek, która bardzo pewnie wykonała swoją próbę. Tuż po niej do swojego kopu na bramkę przystąpiła zawodniczka Diablic. Piłka minęła jednak słupy, dzięki czemu Tygrysice zdobyły brązowe medale Pucharu Polski. W opinii wielu osób, takiego spotkania w historii kobiecego rugby jeszcze nie było. Emocje sięgające zenitu, 2 dogrywki, rzuty karne ale przede wszystkim serce pozostawione na boisku zasługuje na wyrazy uznania.

RC Tygrysice Orkan Sochaczew – Ladies Warsaw Frogs II 36:0
Adamiak Monika 19, Banaszek Emilia 10, Adamiak Aneta 7.

RC Tygrysice Orkan Sochaczew – Czarne Pruszcz Gdański 28:5
Banaszek Anna 8, Adamiak Aneta 5, Banaszek Emilia 5, Bajurska Monika 5,
Dybiec Marta 5.

RC Tygrysice Orkan Sochaczew – Ladies Lechia Gdańsk 7:36
Banaszek Emilia 5, Banaszek Anna 2.

Półfinał
RC Tygrysice Orkan Sochaczew – Ladies Warsaw Frogs I 0:24

Mecz o 3 miejsce
RC Tygrysice Orkan Sochaczew – Diablice Ruda Śląska 10:10 (karne 1:0)
Adamiak Aneta 5, Adamiak Emilia 5,
Karne – Banaszek Anna 1

Tygrysice: Adamiak Aneta, Adamiak Monika, Banaszek Anna, Banaszek Emilia, Bajurska Monika, Brzustowska Elżbieta, Dybiec Marta, Rożnowska Ewelina, Stefaniak Karolina.

Klasyfikacja końcowa
1. Mario Ladies Lechia Gdańsk
2. Ladies Frogs Warszawa I
3. RC Tygrysice Orkan Sochaczew
4. Diablice Ruda Śląska
5. BBRC Atomówki Łódź
6. Czarne Pruszcz Gdański
7. Ladies Frogs Warszawa II