Site icon rugby.info.pl

Udany Camp w Zance

W doskonałych nastrojach powróciła do Polski nasza reprezentacja. Cztery treningi oraz turniej rozegrany w wielką niedzielę w wegierskiej Zance przyniosły wiele nowych doświadczeń oraz znakomite wyniki sportowe.
Dwie reprezentacje (Polska Biała i Polska Czerwona) wystawione w ramach turnieju europejskiego pozwoliły zagrać przynajmniej 2 mecze każdej z 17 Reprezentantek Polski uczestniczących w Turnieju.

Ostatecznie gospodarze postanowili sklasyfikować tylko jedną drużynę wg uzyskanych wyników, przez co drużyna czerwona, podobnie jak druga drużyna Czech, mimo osiągnięcia korzystnych rezultatów nie została sklasyfikowana. Polki (drużyna Biała) zajęły ostatecznie 2 miejsce w bardzo silnie obsadzonym turnieju rozgrywanego w ramach corocznego campu.

Wyniki grupowe Polek:
Polska v Bułgaria 22-10
punktowały: Anna Szymańska – 10 pkt., Julita Kołodziej – 5 pkt., Agata Maciejkowicz – 5 pkt., Marlena Mroczyńska – 2 pkt.

Polska v Rumunia 10-7
punktowały: Anna Szymańska – 5 pkt., Dorota Filipek – 5 pkt

Polska v Austria 12-7
punktowały: Julita Kołodziej – 5 pkt., Katarzyna Lul – 5 pkt., Marlena Mroczyńska – 2 pkt

W finale Polki musiały uznać wyższość Czeszek, przegrały 27-5, kończąc rywalizację w turnieju na II miejscu. Honorowe punkty zdobyła dla naszej ekipy Agata Maciejkowicz.

Warto podkreślić, iż wszystkie zespoły z którymi przyszło się zmierzyć Polkom grają w Mistrzostwach Europy w grupie A, a Rumunki będą nawet gospodyniami turnieju Top 12 – czyli dwunastu najlepszych drużyn kontynentu.
Drużyna „Czerwona” w pokonanym polu pozostawiła zespół Słowenii, wygrywając 26-10 /punktowały: Dagmara Westfeld – 7 pkt., Małgorzata Kłos – 7 pkt., Katarzyna Lul – 5 pkt., Agnieszka Loeff – 5 pkt., Anna Szkudlarek 2 pkt./, Serbii pokonany 19-12 /punkty zdobywały: Katarzyna Lul – 5 , Anna Szkudlarek – 5, Małgorzata Bubacz – 5 i Dagna Westfeld – 4/, wreszcie w „małym finale”
Czerwone również musiały również uznać wyższość Czeszek (drużyny B).

Składy reprezentacji:
Białe – Anna Szymańska, Magdalena Burchardt, Marlena Mroczyńska, Agata Maciejkowicz, Julita Kołodziej, Agnieszka Walczyk i Dorota Filipek + Katarzyna Lul, Marta Dybiec i Małgorzata Kłos; Czerwone – Katarzyna Lul, Małgorzata Bubacz, Danuta Bednarek, Małgorzata Kłos, Anna Szkudlarek, Dagna Westfeld i Agnieszka Loef + Karolina Nalewczyńska i Ewa Kotas.

Do drużyny All Star kandydowało zwyczajowo wiele Polek m.in. Agnieszka Walczyk i Anna Szymańska, ale ostatni mecz był rewelacyjny w wykonaniu Agaty Maciejkowicz, która w ocenie Grahama Smith’a była najlepszą zawodniczką przegranego finału z Czeszkami i zagrała w drużynie ALL STAR ENTC VI w meczu przeciwko sędziom.

Mimo drobnych urazów, które wyeliminowały z II fazy turnieju Dorotę Filipek i Annę Szkudlarek wyniki Polek trzeba uznać za bardzo dobre, co napawa optymizmem przed kolejnymi akcjami reprezentacji i czerwcowymi Mistrzostwami Europy. Wielkie podziękowania należą się trenerom sekcji żeńskich w klubach i samych zawodniczek za solidnie przepracowany okres zimowy. Camp w Zance był okazją do debiutu sędziowskiego na międzynarodowej arenie Moniki Baniewicz która w zeszłym roku zakończyła Reprezentacyjną karierę i doskonale odnajduje się teraz w roli sędziny, a bankiet w wykonaniu Polek był popisem wspaniałej atmosfery i zabawy, dostarczając szeregu pozytywnych wrażeń wszystkim gościom campu w Zance.

PZRugby

Exit mobile version