Udany finał rywalizacji dzieci i młodzieży

Ponad 300 dzieci z całego kraju zagrało wczoraj w finałowym turnieju kończącym rywalizację w ogólnopolskim cyklu zawodów dzieci i młodzieży rozgrywanych w trzech kategoriach wiekowych: mini-żak, żak i młodzik.

Dziewięć zespołów w najmłodszej kategorii, 12 w żakach i 7 w młodzikach rozegrało przy pięknej pogodzie, na świetnym obiekcie w Siedlcach wiele niezwykle wyrównanych spotkań.

Ostatecznie w niedzielę tryumfowały zespoły: Lechii Gdańsk (mini-żak), Ogniwa Sopot (żak) i Budowlanych Łódź (młodzik) , a w ogólnej klasyfikacji wśród 51 klubów najlepsze okazały się:
1.Budowlani Łódź 277 punktów,
2.Lechia Gdańsk 220,
3.Arka Gdynia 189,
4.Budowlani Lublin 182,
5.Ogniwo Sopot 156,
6.Biało-Czarni Nowy Sącz 117.

Warte podkreślenia jest znalezienie się w czołowej szóstce klasyfikacji trzech najlepszych klubów z Pomorza, co może oznaczać rychły powrót tej części Polski do walki o medale w kategoriach młodzieżowych i jest świadectwem coraz lepszej pracy z młodymi adeptami rugby w tych zasłużonych klubach.

Wyniki turnieju finałowego w Siedlcach:

Mini-żak:
SP Nr 5 Poznań – Budowlani Lublin 1:1,
Lechia Gdańsk – Biało-Czarni Nowy Sącz 6:1,
Budowlani Łódź – Arka Gdynia 1:1,
SP Nr 5 Poznań – Ogniwo Sopot 4:0,
Lechia Gdańsk – Pogoń Siedlce 4:0,
Budowlani Łódź – Sparta Jarocin 6:0,
Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 4:2,
Biało-Czarni Nowy Sącz – Pogoń Siedlce 5:0,
Arka Gdynia – Sparta Jarocin 4:0.

Tabela grupy I:
1.SP Nr 5 Poznań 5 pkt. (5:1)
2.Budowlani Lublin 5 pkt. (5:3)
3.Ogniwo Sopot 2 pkt. (2:8)

Tabela grupy II:
1.Lechia Gdańsk 6 pkt. (10:1)
2.Biało-Czarni Nowy Sącz 4 pkt. (6:6)
3.Pogoń Siedlce 2 pkt. (0:9)

Tabela grupy III:
1.Budowlani Łódź 5 pkt. (7:1)
2.Arka Gdynia 5 pkt. (5:1)
3.Sparta Jarocin 2 pkt. (0:10)

Finały –
o miejsca 1-3:
SP Nr 5 Poznań – Lechia Gdańsk 2:3,
SP Nr 5 Poznań – Budowlani Łódź 0:1,
Lechia Gdańsk – Budowlani Łódź 5:2.

Tabela grupy 1-3:
1.Lechia Gdańsk 6 pkt. (8:4)
2.Budowlani Łódź 4 pkt. (3:5)
3.SP Nr 5 Poznań 2 pkt. (4:4)

o miejsca 4-6:
Budowlani Lublin – Biało-Czarni Nowy Sącz 2:1,
Budowlani Lublin – Arka Gdynia 3:4,
Biało-Czarni Nowy Sącz – Arka Gdynia 5:2

Tabela grupy 4-6:
1.Biało-Czarni Nowy Sącz 4 pkt. (6:4)
2.Arka Gdynia 4 pkt. (6:8)
3.Budowlani Lublin 4 pkt. (5:5)

o miejsca 7-9:
Ogniwo Sopot – Pogoń Siedlce 4:4,
Ogniwo Sopot – Sparta Jarocin 4:2,
Pogoń Siedlce – Sparta Jarocin 3:2

Tabela grupy 7-9:
1.Ogniwo Sopot 5 pkt. (8:6)
2.Pogoń Siedlce 5 pkt. (7:6)
3.Sparta Jarocin 2 pkt. (4:7)

Klasyfikacja końcowa:
1.Lechia Gdańsk
2.Budowlani Łódź
3.SP Nr 5 Poznań
4.Biało-Czarni Nowy Sącz
5.Arka Gdynia
6.Budowlani Lublin
7.Ogniwo Sopot
8.Pogoń Siedlce
9.Sparta Jarocin.

Żak:
Budowlani Łódź – Sparta Jarocin 6:1,
Ogniwo Sopot – Pogoń I Siedlce 2:0,
Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 2:1,
Biało-Czarni Nowy Sącz – Arka Gdynia 1:4,
Budowlani Łódź – RC Koszalin 6:0,
Ogniwo Sopot – Ozorków 10:0,
Budowlani Lublin – Pogoń II Siedlce 7:1,
Biało-Czarni Nowy Sącz – MKR Siedlce 8:0,
Sparta Jarocin – RC Koszalin 8:1,
Pogoń I Siedlce – Ozorków 8:0,
Lechia Gdańsk – Pogoń II Siedlce 7:1,
Arka Gdynia – MKR Siedlce 5:0.

Tabela grupy I:
1.Budowlani Łódź 6 pkt. (12:1)
2.Sparta Jarocin 4 pkt. (9:7)
3.RC Koszalin 2 pkt. (1:14)

Tabela grupy II:
1.Ogniwo Sopot 6 pkt. (12:0)
2.Pogoń I Siedlce 4 pkt. (8:2)
3.Ozorków 2 pkt. (0:18)

Tabela grupy III:
1.Budowlani Lublin 6 pkt. (9:2)
2.Lechia Gdańsk 4 pkt. (8:3)
3.Pogoń II Siedlce 2 pkt. (2:14)

Tabela grupy IV:
1.Arka Gdynia 6 pkt. (9:1)
2.Biało-Czarni Nowy Sącz 4 pkt. (9:4)
3.MKR Siedlce 2 pkt. (0:13)

Półfinały:
RC Koszalin – Ozorków 5:1,
Pogoń II Siedlce – MKR Siedlce 5:2,
Sparta Jarocin – Pogoń I Siedlce 0:8,
Lechia Gdańsk – Biało-Czarni Nowy Sącz 3:2,
Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 1:3,
Budowlani Lublin – Arka Gdynia 0:4.
Finały: Ozorków – MKR Siedlce 3:2,
RC Koszalin – Pogoń II Siedlce 4:2,
Sparta Jarocin – Biało-Czarni Nowy Sącz 2:7,
Pogoń I Siedlce – Lechia Gdańsk 5:0,
Budowlani Łódź – Budowlani Lublin 3:1,
Ogniwo Sopot – Arka Gdynia 5:0.

Klasyfikacja końcowa:
1.Ogniwo Sopot
2.Arka Gdynia
3.Budowlani Łódź
4.Budowlani Lublin
5.Pogoń I Siedlce
6.Lechia Gdańsk
7.Biało-Czarni Nowy Sącz
8.Sparta Jarocin
9.RC Koszalin
10.Pogoń II Siedlce
11.Ozorków
12.MKR Siedlce

Młodzik:
Lechia Gdańsk – Budowlani Lublin 21:0,
Sparta Jarocin – MKR Siedlce 19:0,
Budowlani Łódź – Arka Gdynia 12:7,
Lechia Gdańsk – Sparta Jarocin 40:0,
Budowlani Lublin – MKR Siedlce 31:0,
Budowlani Łódź – Orkan Sochaczew 5:7,
Lechia Gdańsk – MKR Siedlce 50:0,
Budowlani Lublin – Sparta Jarocin 5:14,
Arka Gdynia – Orkan Sochaczew 10:17.

Tabela grupy I:
1.Orkan Sochaczew 6 pkt. (24:15)
2.Budowlani Łódź 4 pkt. (17:14)
3.Arka Gdynia 2 pkt. (17:29)

Tabela grupy II:
1.Lechia Gdańsk 9 pkt. (111:0)
2.Sparta Jarocin 7 pkt. (33:45)
3.Budowlani Lublin 5 pkt. (36:35)
4.MKR Siedlce 3 pkt. (0:100)

Półfinały:
Orkan Sochaczew – Sparta Jarocin 0:25 (walkower),
Budowlani Łódź – Lechia Gdańsk 10:7

Finały: Arka Gdynia – Budowlani Lublin 19:19 (żółte kartki w turnieju 2:1),
Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk 0:25 (walkower),
Budowlani Łódź – Sparta Jarocin 28:0.

Klasyfikacja końcowa:
1.Budowlani Łódź
2.Sparta Jarocin
3.Lechia Gdańsk
4.Arka Gdynia
5.MKR Siedlce
6.Orkan Sochaczew
7.Budowlani Lublin

Uwaga: Drużyny Budowlanych Lublin oraz Orkana Sochaczew zostały przesunięte w klasyfikacji turnieju na ostatnie miejsce za udział nieuprawnionych zawodników w turnieju (Budowlani Lublin 2 zawodników, Orkan Sochaczew 1 zawodnik). Zawodnicy ci uczestniczyli w dniu 9 czerwca 2012 roku w turnieju Mistrzostw Polski Kadetów Rugby 7. Decyzja została podjęta na podstawie: Regulaminu Turnieju Dzieci i Młodzieży – paragraf IV punkt 6, Regulaminu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży/Mistrzostwa Polski Kadetów – paragraf II punkt 7 i 8, Regulaminu Mistrzostw Polski Juniorów – paragraf II punkt 6 i 7.

Sędzia Główny Turnieju: Wiesław Piotrowicz.

PZRugby