Udany turniej rugby w Elblągu

Mamy za sobą pierwszy w historii naszego miasta turniej rugby. Imprezę zorganizowaną dla dzieci i młodzieży może uznać za udaną.
W turnieju uczestniczyły dzieci z Kaliningradu, Olsztyna, Pruszcza Gdańskiego i nasze elbląskie dzieciaki uczące się w SP nr 6 .

Reprezentacja Elbląga w kategorii mini żak złożona była z dziewcząt, w kategorii żak reprezentowani byliśmy przez zespół chłopców. Oba z zespołów wygrały po dwa mecze.
Dziewczęta przegrały jeden mecz z zespołem Kaliningradu, jednak wygrały swoją grupę wiekową, dzięki korzystnemu bilansowi zdobytych i straconych punktów. Co do zespołu chłopców byliśmy drudzy za zespołem z Pruszcza Gdańskiego.
W kategorii młodzik rozegrany został jeden mecz pomiędzy walecznymi rugbistami z Olsztyna i Elbląga. Spotkanie to trwało 2 razy po10 minut i zakończyło się remisem 4-4. Nasi chłopcy rokują dobrze na przyszłość, wykazując rzadko spotykaną pomysłowość w grze, biorąc pod uwagę to że trenują trzy miesiące.
Na sam koniec rozegrany został mecz seniorów pomiędzy naszą Olimpią i Atlantą Kaliningrad. Mecz ten obfitował w dużą ilość przyłożeń i akcji formacji ataku przeprowadzanych przez oba zespoły.
Zawodnikiem meczu został wybrany nasz pierwszoliniowiec Tomasz Nowrocki który zdobył dwa przyłożenia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszych sąsiadów 26-21.
Na sam koniec rozdane zostały pamiątkowe puchary ufundowane przez UM w Elblągu w każdej grupie wiekowej.
W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować licznie przybyłym kibicom i przedstawicielom lokalnych mediów pomagających nam w informowaniu mieszkańców naszego miasta i okolic o naszych sukcesach sportowych.

Olimpia Elbląg