Udany Tydzień Siedleckich Rugbistów

Rugbiści Pogoń w środę rozgromili w eliminacjach do Pucharu Polski rezerwowych Budowlanych Lublin 69:10, w sobotę wygrali 58:0 mecz ligowy z Czarnymi Pruszcz Gdański, a w niedzielę w meczu towarzyskim pokonali angielski zespół Roseland RFC (Cornwall 2 League) 61:24. Jeżeli dołożyć do tego zwycięstwa kadetów, którzy pokonali 10:8 Budowlanych Lublin i 10:0 Folc AZS Warszawa w eliminacjach do OOM, tydzień można uznać za udany.

Anglicy pierwsze punkty zdobyli dopiero w 48 minucie przy stanie 42:0, wcześniej Pogoń dominowała na boisku w formacjach młyna i ataku. Być może przeciwnik nie prezentował wysokiej klasy, ale klub w Philleigh powstał w 1971 roku, a więc dwanaście lat wcześniej niż siedlczanie wystartowali w lidze, mieli więc czas żeby nauczyć się grać w rugby.
Przegraną na boisku Anglicy odbili sobie w czasie – trzeciej połowy – wygrali wyścig picia piwa na czas z 1,5 litrowego kufla, konkurs w długości picia piwa z lejka do którego non stop dolewano piwo, a konkurs siłowania na rękę został przerwany w momencie załamania stolika.
Rugby Team Pogoń Siedlce – Roseland RFC Philleigh 61:24 (35:0). Punkty: Pogoń- Kamil Bobryk 15, Marek Kisieliński 11, Maciej Dzierżanowski 10, Piotr Wedziuk 5, Wojciech Romanowski 5, Marek Mirosz 5, Kamil Niedźwiedź 5, Paweł Narojek; Roseland- Roseland: Alan Milner 5, Malcolm Foster 5, Nathan Chapman 5, Willam Martin 5, Stephen Hopper 4.
Pogoń: Kisieliński Marek – Czyż Jan, Romanowski Wojciech, Pliszka Grzegorz, Myrcha Mariusz – Dzierzanowski Maciej – Stelęgowski Hubert – Czaplicki Jakub, Fedorowicz Marek, Bobryk Kamil, Narojek Paweł, Niedźwiedz Kamil, Antoszczuk Tomasz, Wedziuk Piotr, Kozłowski Tomasz, na zmiany wchodzili: Miałkowski Gerard, Żelazowski Paweł, Mirosz Marek, Kargol Norbert, Hardej Damian i Plichta Wojciech.