W finale Elity ME U18 zagrają wyspiarze Anglia – Irlandia Polska-Rumunia 7:41

Transmisja na żywo finału Elity Mistrzostw Europy do lat 18 Anglia-Irlandia w TVP Sport o 16.30 (sobota 19.04)

W finale pocieszenia reprezentacja Polski juniorów uległa wyraźnie swoim rówieśnikom z Rumunii. Zaczęliśmy bardzo dobrze trzymając inicjatywę prze pierwsze 20 minu spotkania. Graliśmy odważnie w ataku i agresywnie w obronie czego efektem bylo przylożenie po wzorcowej akcji całej drużyny, wykończonej przez centra Bartosza Kubalewskiego, goście potrafili odpowiedzieć tylko dwoma celnymi karnymi nie stwarzając jakiegokolwiek zagrożenia pod naszym polem punktowym. Majac duzo pilek i okazji zaczęliśmy seryjnie oddawac pilkę przeciwnikowi grając, aż 12 razy nogą w każdej praktycznie sytuacji. Fatalny wybór taktyki spowodował, że nie musieliśmy długo czekać na negatywne efekty. Zamiast kontynuować presing i ofensywnągrę ręką, oddawaliśmy inicjatywę przeciwnkowi często bez powodu. Doświadczona ekipa rumuńska wykorzystała to bezwzględnie zdobywając tylko do przerwy 3 przyłożenia, ustalając wynik na 7:27.
Druga połowa to coraz większa slabość naszej drużyny i spokojna, konsekwentna gra Rumunów. Wielka ambicja i waleczność Polskich reprezentantów na nic się nie zdała, bo nasza gra była archaiczna i łatwa do odczytania, gra na dwie lub trzy linie w ofensywie znana jest już nawet na rodzimym podwórku nie wspominając o Europie, my konsekwentnie graliśmy jedną linią dodatkowo po żółtej kartce i kontuzji jednego z liderów Jakuba Młyńczaka za szybko pogodziliśmy się z wysoką porażką….

Polska – Rumunia 7:41 (7:27)
pkt: Kubalewski 5, Kepa 2.