W Gdańsku, Polska kontra Niemcy, kto wygra

POLSKA – NIEMCY
/19.11. stadion Lechii, godz. 19.30; sędziowie: Igotz Gallastegui, Jorge Molpeceres (4 mecze na Pucharze Świata), Inigo Atorrasagasti (wszyscy Hiszpania), techniczny: Marcin Zeszutek; komisarz: Michel Arpaillange (Francja)/

Trener Tomasz Putra na mecz z Niemcami w Gdańsku powołał następujących zawodników:

POLSKA: Grzegorz Janiec, Rafał Witoszyński, Eric Piórkowski, Adrian Chróściel, Jean Bouthe, Kamil Bobryk, Merab Gabunia, Michał Króżycki, Tomasz Hebda, Paweł Najdek, Stanisław Niedźwiecki, Kacper Ławski, Etienne Zyk, Tom Jankowski, Łukasz Szostek Cedric Vaissiere, Yurij Bukhalo, Tomasz Stępień, Romuald Berthe, Wojciech Łukasiewicz, Tomasz Gasik, David Chartier, Piotr Psuj, Krzysztof Hotowski, Léandre Billaud.

Rezerwowi: Wojciech Piotrowicz, Łukasz Żórawski, Emil Kowalewski, Paweł Dąbrowski.

Ci zawodnicy zagrają w reprezentacji Niemiec:
Młyn: 
Kehoma Brenner, Alexander Widiker, Patrick Schliwa, Benjamin Danso (Heidelberger RK),
Manuel Wilhelm (RG Heidelberg),
Rob May (TSV Handschuhsheim),
Alexander Hauck (SC Frankfurt 1880),
Benjamin Krause (DSV Hannover 78),
Callum Sauer (TV Pforzheim),
Robert Mohr (La Rochelle),
Mika Tyumenev (Mont de Marsan)

Atak: 
Sean Armstrong, Anjo Buckman, Rafael Pyrasch (Heidelberger RK),
Bastian Himmer (RG Heidelberg),
Tim Menzel (TSV Handschuhsheim),
Mustafa Güngör, Carlos Soteras-Merz (TV Pforzheim),
Olivier Galli (RC Orléans),
Stéphane Kohler (CA Lannemezan),
Raynor Parkinson (RC Hilversum),
Gilles Pagnon (Saint Raphael)

Zjednoczony siły natury – czyli Niemcy, którzy zagrali przeciwko Holandii:
Po raz pierwszy w historii reprezentacji Niemiec, 12 zawodników z 22 powołanych nie urodziło się w Niemczech, a 18 zawodników zarabia na swoje utrzymanie graniem w rugby.

1 Artur Zeiler (Heidelberger RK) – nie zagra w Gdańsku
2 Alexander Widiker (Heidelberger RK)
3 Stephane Kohler (CA Lannemezan/FRA)
4 Callum Sauer (TV Pforzheim) AUS
5 Dan Armitage (Heidelberger RK) AUS nie zagra w Gdańsku – kontuzja
6 Tim Kasten (Heidelberger RK) nie zagra w Gdańsku – kontuzja
7 Alexander Hauck (SC 1880) RPA
8 Rob May (TSV Handschuhsheim) ) NZL
9 Sean Armstrong (Heidelberger RK) AUS
10 Raynor Parkinson (RC Hilversum/NL) RPA
11 Bastian Himmer (RG Heidelberg )
12 Pietar Jordaan (Heidelberger RK) RPA nie zagra w Gdańsku – kontuzja
13 Olivier Galli (RC Orleans/FRA)
14 Mathieu Franke (RC Orleans/FRA) nie zagra w Gdańsku
15 Mustafa Güngor (TV Pforzheim) TUR

16 Mika Tyumenev (Mont de Marsan/FRA)
17 Patrick Schliwa (Heidelberger RK)
18 Benjamin Krause (DSV Hannover 1878)
19 Benjamin Danso (Heidelberger RK)
20 Kehoma Brenner (Heidelberger RK)
21 Tim Menzel ((TSV Handschuhsheim) )
22 Rafael Pyrasch (Heidelberger RK)
Do drużyny dołączy jeszcze Robert Mohr kapitan grający w La Rochelle Francja.