W Heidelbergu „być albo nie być” polskiej siódemki – Gramy w finale, porażka z Niemcami 24:29

Już w przyszły wtorek (28.06.), po konsultacji kadry 15, zakończeniu turnieju M.P.Juniorów i finałach Ekstraligi Rugby 7, o godz.16.00 w Opalenicy zbierze się kadra 7, która w czwartek po obiedzie wyruszy w podróż do Heidelbergu na drugi turniej Mistrzostw Europy dywizji A .

Tabela po 2 turniejach:
1. Niemcy 15+18 33
2. Belgia 18+14 32
3. Szwecja 16+15 31
4. Polska 12+16 28

Polska – Cypr 17:0
Polska – Andora 36:7
Polska – Litwa 29:14
Belgia – Polska 17:10
Polska – Czechy 50:0
POLSKA – Szwecja 22:12
FINAŁ POLSKA – Niemcy 24:24 (12:12) 24:29 złote przyłożenie.

mecze na żywo
http://www.justin.tv/totalrugby

Wyniki:

Eliminacje
Sobota:
Grupa Spotkanie
Polska – Cypr 17:0
Izrael – Szwajcaria 29:14
Litwa – Czechy 29:0
Niemcy – Dania 47:5
Belgia – Andora 24:7
Szwecja – Chorwacja 24:5
Czechy – Cypr 14:27
Dania – Szwajcaria 21:0
Polska – Andora 36:7
Izrael – Chorwacja 19:7
Belgia – Litwa 10:12
Szwecja – Niemcy 19:26
Andora – Cypr 0:35
Chorwacja – Szwajcaria 24:5
Belgia – Czechy 41:0
Szwecja – Dania 26:10
Polska – Litwa 29:14
Niemcy – Izrael 38:5
Czechy – Andorra 29:12
Dania – Chorwacja 19:10
Litwa – Cypr 21:14
Niemcy – Szwajcaria 41:0
Belgia – Polska 17:10
Szwecja – Izrael 31:7

Niedziela:
Litwa – Andora 24:10
Niemcy – Chorwacja 36:5
Polska – Czechy 50:0
Izrael – Dania 14:17
Belgia – Cypr 36:14
Szwecja – Szwajcaria

Półfinały
31 Czechy – Szwajcaria 48:0
32 Andora – Chorwacja 12:5

33 Litwa – Izrael 21:5
34 Cypr – Dania 51:0

35 POLSKA – Szwecja 22:12
36 Belgia – Niemcy 19:22

Mecz o 11 miejsce
37 Szwajcaria – Chorwacja 26:33

Mecz o 9 miejsce (Bowl-finały)
38 Czechy – Andora 43:7

Mecz o 7 miejsce
39 Izrael – Dania 17:12

Mecz o 5 miejsce (Finał Plate)
40 Litwa – Cypr 12:17

Mecz o 3 miejsce
41 Szwecja – Belgia 12:29

FINAŁ (Cup Final)
42 POLSKA – Niemcy 24:29 (12:12)(24:24)

Turniejowa dziesiątka będzie wyłoniona z listy 14 zawodników po weekendowych rozgrywkach.
Szanse występu w Heidelbergu mają:
Piotr Jurkowski, Mateusz Zajkowski, Patryk Narwojsz, Bartłomiej Wójcik – Lechia Gańsk;
Piotr Psuj, Rafał Janeczko, Michał Węzka – Budowlani Lublin;
Robert Bosiacki, Mateusz Adamski, Daniel Trybus – Posnania;
Aleksander Nowicki – AZS-AWF Warszawa,
Kornel Tadajewski – AZS AWFiS Gdańsk,
Radosław Rakowski – Orkan Sochaczew,
Sebastian Łuczak – Budowlani Łódź .