W rewanżu czekamy na zwycięstwo

Bardzo ładny obiekt na warszawskim Bemowie po raz pierwszy w swej historii był miejscem rywalizacji międzynarodowej na szczeblu reprezentacji. Przygotowujący się do startu w trzecich IRB Junior World Rugby Trophy, które w maju zostaną rozegrane w Moskwie, broniący tytułu młodzieżowcy Rumunii sprawdzili aktualną formę i umiejętności naszej kadry młodzieżowej.

Sprawdzian ten wypadł doskonale dla młodych Polaków! Nasi, przygotowujący się do sierpniowych Mistrzostw Europy, w dużej części dziewiętnastolatkowie stoczyli w Warszawie bardzo wyrównany pojedynek, będąc dla nieco starszych Rumunów (zawody w Moskwie są rozgrywane w kategorii U20) równorzędnym przeciwnikiem.

Niestety nie udało się tego meczu wygrać, ale ustalony w pierwszej części gry wynik 7-14 z pewnością ujmy nam nie przynosi, tym bardziej że jest odzwierciedleniem tego co działo się na boisku, a przy odrobinie szczęścia mogliśmy ten pojedynek zakończyć zwycięsko. Szansa na rewanż już w sobotę, kiedy to po meczu seniorów obie reprezentacje zmierzą się ponownie.

Polska v Rumunia 7-14 (Kacper Michałkiewicz, Wiesław Piotrowicz, Grzegorz Michalik)
Punkty dla Polski: Grzegorz Muszyński 5 (P), Michał Węzka 2 (pd)
POLSKA: 1.Siemaszko 2.Pietrkiewicz 3.Wydrzyński 4.Powałka 5.Mikołajczyk 6.Muszyński 7.Księżopolski 8.Zeszutek 9.Lubaszczyk 10.Piotrowicz 11.Przychocki 12.Szrejber 13.Lorentowicz 14.Tabaka 15.Węzka.

Co ciekawe dla niektórych naszych graczy był to reprezentacyjny debiut (Pietrkiewicz, Mikołajczyk), a już w 10 minucie straciliśmy (kontuzja kostki) podstawowego łącznika Wojciecha Piotrowicza, którego jednak świetnie zastąpił Rafał Bałachowski. Szanse występu wśród starszych kolegów otrzymał też 18-letni Alek Nowicki. Na boisku zobaczyliśmy ponadto wszystkich rezerwowych, spośród których na wyróżnienie zasłużył grajacy całą drugą część gry łącznik młyna Karol Kokotkiewicz.