W Sochaczewie, powalczą o Mistrzostwo Polski

Po dwóch latach nieobecności do Sochaczewa powraca finałowy turniej Mistrzostw Polski seniorów w olimpijskiej odmianie rugby – siódemek. Turniej zostanie rozegrany w sobotę 18. sierpnia ma sochaczewskiej „Maracanie” (stadion MOSiR-u ul. Warszawska 80).

Do sochaczewskiego finału, po rozegraniu dwóch turniejów półfinałowych, awans wywalczyło 12 drużyn.
Grupę południową wygrała drużyna Budowlanych Łódź, która w meczu o pierwsze miejsce, zwyciężając Orkan Sochaczew 33:12, kolejne miejsca dające awans do finałów zajęli: Posnania Poznań, AZS AWF Katowice*, AZS AWF Warszawa i Włókniarz Zgierz.
Na północy, niespodzianka, mistrzowie Polski Lechia Gdańsk przegrała z Czarnymi Pruszcz Gd. 12:17, ponadto z tej grupy awans uzyskały drużyny: AZS AWFiS Gdańsk, RK Unisław, Ogniwo Sopot i Kosmaz Koszalin.
* zespół AZS AWF Katowice wycofał się z rywalizacji, zastąpi ich drużyna Igloo Ruda Śląska.

Początek turnieju godz.11.00
Grupa A: Czarni Pruszcz Gd, AZS AWF Warszawa, Ogniwo Sopot
Grupa B: Budowlani Łódź, RK Unisław, Włókniarz Zgierz
Grupa C: Lechia Gdańsk, Posnania Poznań, Kosmaz Koszalin
Grupa D: Orkan Sochaczew, AZS AWFiS Gdańsk, Igloo Ruda Śląska

Eliminacje

Boisko A
11.00 AZS Warszawa – Ogniwo
11.20 AZS Gdańsk – Igloo
11.40 Pruszcz – AZS Warszawa
12.00 Orkan – AZS Gdańsk
12.20 Pruszcz – Ogniwo
12.40 Orkan – Iglooo

boisko B
11.00 Unisław – Zgierz
11.20 Posnania – Koszalin
11.40 Łódź – Unisław
12.00 Lechia – Posnania
12.20 B/Łódź – Zgierz
12.40 Lechia – Koszalin

ćwierćfinały
boisko A
13.20 I A1 – D2
13.40 III D1 – A2

boisko B
13.20 II B1 – C2
13.40 IV C1 – B2

14.00 Uroczyste otwarcie turnieju

Półfinał Plate
boisko A
14.40 VII PI – PII
14.00 VIII PIII – PIV

Półfinały Bowl
boisko B
14.40 V A3 – D3
14.00 VI B3 – C3

Półfinał Cup
boisko A
15.20 IX ZI – ZII
15.40 X ZIII – ZIV

mecze finałowe
16.00 o XI m PV – PVI
16.20 o IX m finał bowl ZV – ZVI
16.40 o VII PVII – PVIII
17.00 o V m finał plate ZVII – ZVIII
17.20 o III m PIX – PX
17.40 o I m finał cup ZIX – ZX

Uwaga: Konferencja techniczna oraz weryfikacja dokumentów godz.10.00.Proszę wszystkie ekipy o punktualne przybycie na turniej.

Pozdrawiam
Ireneusz Pietrak