W starciu gigantów All Blacks górą

W trzecim spotkaniu tegorocznej edycji Pucharu Trzech Narodów reprezentacja Nowej Zelandii bez większych problemów pokonała drużynę Wallabies 30-14.

Ci, którzy ostrzyli sobie zęby na zacięty pojedynek dwóch obecnie najlepszych drużyn świata mogą czuć się zawiedzeni. Zupełnie rozczarował australijski łącznik ataku Quade Cooper.
Spotkanie zaczęło się od ataków gospodarzy, które przyniosły efekt już w 8 minucie, gdy przyłożenie zdobył Nonu, Dan Carter podwyższył i zrobiło się 10-0.
Inicjatywa wciąż należała do gospodarzy. Co prawda Wallabies często potrafili dłużej utrzymać się w przy piłce, ale niewiele tego wynikało.
Kolejny cios gospodarze zadali w 26 minucie. Po kilku przegrupowaniach przyłożenie zdobył młynarz Mealamu. All Blacks kontrolowali grę do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 17-0.
Druga część spotkania zaczęła się od ataków gości. Dwóch rzutów karnych nie wykorzystał jednak James O’Connor. W końcu Wallabies zdołali przyłożyć. Skrzydłowy Ioane uciekł obrońcom gospodarzy zdobywając 5 punktów, po chwili kolejne 2 dorzucił O’Connor.
Gdy wydawalo się , że goście są w stanie postraszyć All Blacks, decydujący cios zadał skrzydłowy Sivivatu. Kolejne osiem punktów dorzucił niezawodny Dan Carter( podwyższenie, karny i drop goal) i zrobiło się 30-7.
Rozluźnieni All Blacks pozwolili gościom zdobyć drugie przyłożenie. Kapitan Wallabies Rocky Elsom urwał się obrońcom gospodarzy , O Connor podwyższył ustalając wynik spotkania na 30-14.
Warto podkreślić, że było to 23 zwycięstwo z rzędu All Blacks na własnym stadionie.

Nowa Zelandia Australia 30-14(17-0)