Walia 16:9 Francja w Pucharze Sześciu Narodów!!!

Po bardzo emocjonującym spotkaniu Walia pokonała w Cardiff Francję 16:9, zapewniając sobie nie tylko zwycięstwo w tegorocznej edycji Pucharu Sześciu Narodów, ale również Wielki Szlem za wygranie wszystkich meczów. Bohaterem podopiecznych Warrena Gatlanda był zdobywca jedynego tego dnia przyłozenia – Alex Cuthbert.

Przed ostatnia kolejką wiadomo było, że w grze o końcowy triumf byli jeszcze Walijczycy i Anglicy. Ze względu na to, że Smoki grały swój mecz wcześniej – wszystko zależało tylko od nich. Komplet kibiców na Millenium Stadium w Cardiff nie wyobrażał sobie innego rozwiązania jak wygrana podopiecznych Warrena Gatlanda. Pierwsze punkty w tym spotkaniu zdobyli jednak goście. Rzut karny dla Francuzów wykorzystał łącznik młyna – Dimitri Yachvili. W 20 minucie miała miejsce najważniejsza akcja spotkania. Po świetnym zachowaniu w przegrupowaniu młyn walisjki odzyskał w rucku piłkę, która po chwili dotarła do Alexa Cuthberta, a 21-letni skrzydłowy kapitalnym balansem ciała zwiódł defensywę Les Bleus i zameldował się na ich polu punktowym. Kłopotów z podwyższeniem nie miał Leigh Halfpenny, który po kolejnych dziesięciu minutach ustalił wynik pierwszej odsłony na 10:3. Tuż po przerwie Lionel Beauxis kopnął drugiego karnego dla Francji. Halfpenny popisał się chwilę później celnym kopem z 52 metrów. Do końca spotkania Yachvili i obrońca walijski kopnęli po jeszcze jednym kopie, ustalając rezultat na 16:9. Walijczycy prezentowali się fantastycznie w obronie. Na szczególną pochwałę zasłużył najlepszy zawodnik całego pucharu – Dan Lydiate. Dla Smoków to 24 triumf w rozgrywkach oraz 11 Wielki Szlem. Dzięki tej wygranej zrewanżowali się Francuzom za minimalną porażkę w półfinale ostatniego Pucharu Świata. Wyniki Walijczyków pokazują, że obozy przygotowawcze w Polsce i tytaniczna praca wykonana podczas nich dają dobre rezultaty. Czy należy zatem spodziewać się napływu kolejnych rugbowych drużyn z Zachodu? Czas pokaże.