Site icon rugby.info.pl

Warsaw 10’s w Warszawie

Największy w Centralnej i Wschodniej Europie międzynarodowy, amatorski turniej rugby „Warsaw 10’s” odbędzie się w długi majowy weekend w Warszawie. Organizują go zagraniczni i polscy biznesmeni . Mecze zostaną rozegrane 3 i 4 maja 2008 na warszawskiej Skrze, a dochód z imprezy zostanie przekazany na cele charytatywne.
Dla widzów wstęp jest wolny.

To największy amatorski turniej rugby w Centralnej i Wschodniej Europie odbędzie się już po raz dwunasty. Organizatorem jest istniejący od 1995 roku w Warszawie klub rugby Frogs & Co. Tegoroczne zawody zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę 3 i 4 maja na warszawskiej Skrze (ul Wawelska 5). Udział w nich wezmą drużyny z Anglii, Szkocji, Irlandii, Belgii, Polski oraz dwie drużyny z warszawskiego klubu Frogs & Co – w sumie około 200 graczy z całej Europy! Wielki finał odbędzie się w niedzielę około 16.20, zaraz po nim nastąpi uroczyste wręczenie Pucharu.
Święto rugby ” rodzinna zabawa ” atrakcje dla dzieci
Organizowanie „Warsaw 10’s” służy m.in. popularyzowaniu w Polsce rugby, tego kultowego sportu na przykład na Wyspach Brytyjskich. Z roku na rok na turniej przychodzi coraz więcej Warszawiaków, choć w pierwszych latach na trybunach zasiadali głównie pracujący w Polsce zagraniczni menadżerowie. Ale „Warsaw 10’s” to nie tylko sport, to również święto dzieci. Doskonały pomysł na ciekawe spędzenie czasu z rodziną. W sobotę około 14:50 odbędzie się mini-turniej juniorów z klubów Warsaw Frogs & Co, Budowlani Łódź oraz WMPD-PUDiZ Olsztyn. Organizatorzy przewidują podczas turnieju mnóstwo atrakcji dla najmłodszych na specjalnie zorganizowanym placu zabaw. Tylko niektóre z nich to: nadmuchiwany zamek, jazdy na osiołku i kucykach, malowanie twarzy. Przy boisku powstanie specjalny ogródek dla rodzin gdzie będzie można coś zjeść.
Akcja charytatywna
Turniej „Warsaw 10’s” ma co roku charakter charytatywny. Dochód z turnieju przekazywany jest najbardziej potrzebującym dzieciom. Pieniądze zebrane w ubiegłym roku wspomogły dziecięcy oddział walki z rakiem na Akademii Medycznej w Łodzi. W tym roku zostaną przekazane kilku organizacjom charytatywnym wspieranym przez działającą przy Klubie Fundację Frogs, np. Fundacja Park, Fundacja Efectus Papilionis (Efekt Motylka), Fundacja Dzieci Fantazja. Na turniej, jako goście zostaną również zaproszeni podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – Praga. Mają oni zapewnioną opiekę Frogs’ów podczas trwania imprezy.
W ciągu ostatnich 11 lat udało nam się zebrać ponad 210 000 PLN. Pieniądze przeznaczyliśmy m.in. na zakup minibusu, sprzętu sportowego, 20 komputerów, wózków inwalidzkich, remont domów dziecka, remont oddziału dla dzieci chorych na raka w szpitalu przy Akademii Medycznej w Łodzi, mówi Aleks Domaradzki, organizator turnieju, członek Zarządu Klubu i Fundacji Frogs, a na co dzień partner w firmie doradczej DGL Polska. Środki były przeznaczane również m.in. na lekcje angielskiego, dożywianie dzieci z najuboższych rodzin w Warszawie i prezenty świąteczne dla nich.
Idea amatorskiego rugby
Amatorskie drużyny rugby mają w Europie bogatą tradycję. Ich członkowie to w większości kadra zarządzająca: dyrektorzy marketingu, sprzedaży, finansów, prezesi dużych, świetnie prosperujących przedsiębiorstw. Szukają w rugby sposobu na kondycję, emocji, rywalizacji, ale przede wszystkim spełnienia się w niesieniu pomocy innym. Organizacja amatorskich turniejów rugby to właśnie pretekst do działalności charytatywnej. Chęć zaprzeczenia, że biznes jest bezduszny, a managerowie dbają wyłącznie o interesy własne i własnych firm.
Prezes Klubu Steve Weeks-Johnson, zawodowo Wice – Dyrektor International American School of
Warsaw tak mówi o turnieju: „Warsaw 10’s” to wyjątkowe przedsięwzięcie, właśnie dlatego, że łączy w sobie różne elementy: sportu, twardej walki na boisku, przy tym dobrej, nawet rodzinnej zabawy, a przede wszystkim wsparcia dla lokalnej działalności charytatywnej. Lepszego połączenia nie można sobie wyobrazić.
„Dobroczynność to istotny aspekt działalności klubu Frogs & Co. Pozwala pomagać ludziom mniej uprzywilejowanym od nas samych” dodaje organizator turnieju Aleks Domaradzki. Podkreśla również inne wartości amatorskiego rugby. Mam ogromną satysfakcję z przynależności do drużyny Frogs . Pomagam innym, a do tego wciąż mam kontakt z tym sportem oraz z ludźmi uprawiającymi tę dyscyplinę, mimo że przestałem grać w 2003 roku po 22 latach. Społeczna strona tego sportu jest nie rozwinięta w Polsce, naszym celem jest to zmienić, angażując nie tylko nas, ale słynnych zawodników polskiej reprezentacji. Cieszę się bardzo, że po raz drugi zagra z nami zespół Polska Barbarians, a w ich składzie mój kolega Grzegorz Kacała, najbardziej znany polski rugbista.
Kilka słów o Klubie Frogs & Co
Drużyna Frogs & Co. Powstała w 1995 roku. Przygoda z rugby w Warszawie i organizacją turnieju „Warsaw 10’s” zaczęła się, gdy kilku Francuzów skrzyknęło się i postanowiło założyć amatorską drużynę. Zaprosili do współpracy kolegów innych narodowości pracujących w Warszawie. Powstało Frogs & Co. – drużyna rugby, która nazwę przyjęła na cześć swoich założycieli (Frogs – potoczne wołanie na Francuzów).
Dziś drużyna Frogs &Co. ma swoim koncie sporo sukcesów – wielokrotnie wygrane amatorskie mistrzostwo Europy Wschodniej (Capitals Cup) , kilka turniejów rugby w Europie, oraz wice mistrzostwo Polski w Rugby 7 (turniej, w którym biorą udział drużyny składające się z 7 zawodników). Jednak najbardziej istotnym sukcesem jest organizacja od 12 lat największego w Centralnej i Wschodniej Europie amatorskiego turnieju rugby Warsaw International Rugby Tens Tournament „Warsaw 10’s” .

Specjalne podziękowania
Sponsorzy turnieju „Warsaw 10’s” , bez których działalność charytatywna Fundacji Frogs nie byłaby możliwa:

DGL Polska Sp. z o.o.
Integrated Finance Group
Trinity Corporate Services Sp. z o.o.

Restauracja Boathouse , BOLS Sp. z o.o., J F Bowring, Browarmia Królewska, Buttimer Polska Sp. z o.o., Caledonian Project Management Sp. z o.o.,
Celtic Asset Management Sp. z o. o , DPD Polska Sp. z o.o., Frito Lay Sp. z o.o.,
Ground Zero, Heineken Polska, Hilton Warsaw, KPMG,
Pepsi Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o, ProRugbe Polska Promotion Sp. z.o.o , ROBERTS PUBLISHING Sp. z o.o., Shoot Me, Warsaw Stag Nights,

Partner turnieju:
imedia PR
agencja skutecznej komunikacji

Zapraszamy na Skrę!!!
Stadion, ul. Wawelska 5, Warszawa

Niezapomniane sportowe emocje! Doskonała, rodzinna zabawa! Szansa pomocy innym!

Plan turnieju „Warsaw 10’s”
3.05.2008 – sobota eliminacje grupowe 9.00 – 18.30
4.05.2008 – niedziela: rozgrywki finałowe 11.00 – 16.45
wręczenie Pucharu 17.00

atrakcje dla dzieci podczas obu dni turnieju

Drużyny zgłoszone do „Warsaw 10’s” 2008:
1. Warsaw Frogs & Co RFC (Polska)
2. Dalziel RFC Dazzlers (Szkocja)
3. Sharnbrook and Colworth RUFC (Anglia)
4. Cushman & Wakefield
5. Swaffham RFC (Anglia)
6. Rugbyclub 9 Heusden-Zolder (Belgia)
7. Honourable Artillery Company (Anglia)
8. Frogs Barbarians (Polska)
9. Barstools Rugby (Anglia)
10. Tigers RFC (USA)
11. Godfathers (Anglia)
12. London Irish 1 (Anglia)
13. Monivea RFC (Irlandia)
14. London Irish 2 (Anglia)
15. Polska Barbarians (Polska)
16. Weybridge Vandals RFC (Anglia)

Więcej informacji o Frogs & Co., turnieju „Warsaw 10’s” oraz kontakt z organizatorami:
Sylwia Schneider
imedia PR
tel: 0 504 086 893
e-mail: s.schneider@imediapr.pl

Exit mobile version