Wciąż wierzymy w awans …

to słowa wypowiedziane przez Macieja Brażuka podczas środowej konferencji prasowej w Hotelu Victoria – Sofitel.

Gośćmi honorowymi byli multimedalistka olimpijska, a obecnie działacz MKOL Irena Szewińska i były bokser Dariusz „Tygrys” Michalczewski.

Na konferencji prasowej obecni byli dziennikarze najważniejszych polskich stacji telewizyjnych, radiowych i przedstawiciele prasy. Nie zabrakło również dziennikarzy z typowo sportowych programów, obecni byli redaktorzy z Polsatu Sport, TVP Sport czy Orange Sport. W konferencji uczestniczyli kadrowicze przygotowujący się do niedzielnego meczu z Czechami, wraz z trenerem Tomaszem Putrą .
Gośćmi honorowymi byli multimedalistka olimpijska, a obecnie działacz MKOL Irena Szewińska i Dariusz „Tygrys” Michalczewski .

Popularny „ Tygrys ” założył koszulkę polskiej kadry z numerem 26 i pozował do zdjęć z piłką do rugby. Nigdy nie próbowałem tego sportu, a że biegam maratony z byłym rugbistą Stefanem Kałużnym, to on zachęcił mnie do tej dyscypliny. Rugby to sport dla twardzieli. Widać, że rugbiści to zdrowe byki, wysportowane, silne i mam nadzieję, że potraktują mnie delikatniej.

Michalczewski zagra w składzie „Barbarians Polska”, wśród najlepszych zawodników ostatnich lat. W drużynie wystąpi najsłynniejszy polski zawodnik – Grzegorz Kacała.

Irena Szewińska opowiedziała o kulisach włączenia rugby do rodziny sportów olimpijskich, rugby i golf zostało zarekomendowane podczas posiedzenia komisji w Berlinie. Szczyt MKOl w Kopenhadze tylko zatwierdził te dyscypliny do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w latach 2016 i 2020 . Jak powiedziała nasza przedstawicielka w MKOL Pani Irena poparła kandydaturę rugby, a samo głosowanie było tajne, rugby wygrało głosowanie wynikiem 81 za, 8 przeciw.

Tomasz Putra zauważył, że pomimo zwycięstwa naszej drużyny w Ostrawie, Czechów nadal trzeba postrzegać jako faworytów niedzielnego spotkania w stolicy. Przeciwnicy mają w swoim składzie więcej zawodników grających na wyższym poziomie, z czego ośmiu to profesjonaliści. W obecnej reprezentacji Polski nie ma praktycznie żadnego zawodowca, wszyscy amatorzy. Trener zwrócił jednak uwagę na fakt, że choć Czesi mają w składzie gwiazdy, to Polska ma drużynę i ta drużyna jest w stanie wygrać w niedzielę .

Najwięcej wywiadów udzielili trener Tomasz Putra , najlepszy rugbista w meczu Polska – Belgia Michał Krużycki i „chłopak z plakatu” Dawid Banaszek .

Trener Andrzej Kopyt w rozmowie z Ireną Szewińską przypomniał że jej najmłodszy syn miał również przygodę z rugby. Jarek był we Francji z ekipą 50 polskich młodych adeptów rugby na ponad dwutygodniowym wyjeździe.

Przy okazji promocji meczu z Czechami w konferencji wzięli udział przedstawiciele reprezentacji Polski w rugby na wózkach, którzy w ubiegłym tygodniu w Danii wywalczyli piąte miejsce na Mistrzostwach Europy, awansując na 10 miejsce w świecie. Jak powiedział Rafał Skrzypczyk drużyna „siedzących rugbistów” zagra w niedzielę o godzinie 12.30 pokazowy mecz na stadionie Polonii.