Weterani grali w Pradze

Reprezentacja Polski weteranów w dniach 05-07 października przebywała w Pradze, rugbiści zagrali z Old Boys Praha, obejrzeli mecz FIRA Czechy – Polska i zwiedzili jedno z najpiękniejszych miast Europy.

Zmiany w komunikacji miejskiej Pragi spowodowały, że polski zespół dotarł na boisko Old Boys Praha pół godziny przed meczem.
Czasu starczyło na rozgrzewkę, ale zabrakło go na przećwiczenie kilku stałych fragmentów przez co gra w pierwszej odsłonie wyraźnie się nie kleiła. W końcówce przyłożenie po kontynuacji młynem zdobył Adam Sawicki, ale w ostatniej minucie próba wyprowadzenia ręką piłki z pola punktowego zakończyła się jej upuszczeniem. Pierwszy rzucił się na nią Czech wyrównując wynik na 5:5. Po przerwie Polacy wyszli na boisko bardziej skoncentrowani, zdominowali gospodarzy i przeważali do ostatniej minuty spotkanie. Przyłożenia zdobywali Tomasz Knap i Marcin Baraniak, po indywidualnych rajdach ze środka boiska, ustalając wynik na 15:5. Po meczu Czesi żałowali, że nie zgodzili się na przepis zabraniający biec z piłką ponad 20 metrów, choć jak przyznali właśnie tak chcieli wygrać z Poland Veterans.

W czasie tradycyjnej „trzeciej połowy” Polacy dostali m.in. zaproszenie na 12 European Golden Oldies Rugby Festival organizowany w Pradze w czerwcu przyszłego roku.

Następnego dnia weterani pojechali do Rican dopingować reprezentację Polski w otwierającym sezon 2012/2014 meczu z Czechami.

Biało-czerwoni stworzyli wspaniałe widowisko zwyciężając gospodarzy 29:3, wszystkie punkty zdobyli Francuzi polskiego pochodzenia.
Poza doznaniami sportowymi Polacy mieli dużo czasu na zwiedzanie Pragi, która szczególnie w nocy wprawia w zachwyt, np. widok z Mostu Karola na iluminowane Hradczany jest zaliczany do najpiękniejszych w Europie.

Kolejne spotkanie weterani wyznaczyli sobie 3 listopada w Gdańsku przed meczem Polska – Niemcy .