Wiadomości ze świata rugby.

Zerknijmy co ciekawego wydarzyło się ostatnio w świecie rugby.

Trenerzy Exeter Chiefs, w tym Rob Baxter, pozostaną w Devon przez co najmniej cztery lata, po podpisaniu nowych kontraktów z klubem.

Były szef All Blacks, Graham Henry, skrytykował wybór nowego trenera. W końcu rolę tę otrzymał Ian Foster, ale Henry, który był członkiem grupy, która wybierała Fostera, uważał, że nie ma wystarczającej liczby kandydatów na to stanowisko.

Leinster zakwalifikowało się do ćwierćfinałów Pucharu Mistrzów, po pokonaniu Northampton Saints 50-21 w Dublinie. Sąpierwszym zespołem w historii tych rozgrywek, który dokonał tego już po 4 kolejkach.

Welsh Rugby Union ujawniło, że Rob Howley (były asystent trenera reprezentacji Walii) został zawieszony we wszelkich udziałach w rugby przez 18 miesięcy – z których dziewięć jest za naruszenie przepisów dotyczących zakładów bukmacherskich.

Leinster zaprzeczyło, że łącznik ataku Johnny Sexton, ma zamiar opuścić klub i dołączyć do Lyonu. Francuskie media poinformowały, że zespół z Top 14 jest zainteresowany sprowadzeniem Sextona do klubu, ale trener Stuart Lancaster odrzucił te pogłoski.