Wielki finał w Gdyni – czekanie na Mistrza

Arka Gdynia – Budowlani Łódź (niedziela, 21.06. godz. 13.45; Salem Attalah (Francja)
Arka:
Budowlani: Szachrajda, Bobryk, Królikowski, Kata, Fortuna, Ławski, Niedżwiecki, Gabunia, Pabjańczyk, Żórawski, Dułka, Gomulak, Hotowski, A.Milczak, Stępień.

Już tylko godziny dzielą nas od ostatniego rozstrzygnięcia, w niedzielę pojedynek dwóch czołowych polskich drużyn, który zdecyduje o tytule mistrza w sezonie 2008/2009. Spotkanie Arka Gdynia – Budowlani Łódź które zostanie rozegrane jutro o godz. 13.45
Bezpośrednia transmisja meczu finałowego na kanale Polsat Sport . Wcześniej na kanale Polsat Sport Extra o godzinie 12:30 – reportaż z meczów półfinałowych.

Na pewno finaliści nie są przypadkowi… Budowlani mają na koncie mistrzostwa Polski z 2006 i 2007 roku, Arka zaś z roku 2004 i 2005. W zeszłorocznych rozgrywkach triumfował co prawda Folc AZS AWF Warszawa, ale Budowlani zdobyli srebrny medal, a Arka przegrała 8-13 z późniejszym mistrzem w półfinale i musiała zadowolić się brązowymi medalami.
W tym roku obie ekipy myślą tylko o najwyższym trofeum i z pewnością w decydującym pojedynku położą na szali wszystkie siły i umiejętności. W Gdyni bardzo liczą na błyskotliwych reprezentacyjnych łączników: Łukasza Szostka i Dawida Banaszka, których będą starali się powstrzymać doświadczony Maciej Pabjańczyk i młody, uzdolniony Łukasz Żórawski. Obie drużyny mają też atuty w formacji młyna. Czy świetnie prezentujących się ostatnio w łódzkich barwach Kamila Bobryka, Kacpra Ławskiego i uznanego najlepszym zawodnikiem poprzedniego sezonu Gruzina Meraba Gabunię będą w stanie powstrzymać asy Gdynian – Kazimierz Raszpunda, Sławomir Jeliński i kapitan reprezentacji Paweł Nowak? Podobnych pytań można by stawiać znacznie więcej, a odpowiedź na nie poznamy już w niedzielę i na pewno warto będzie to obejrzeć z trybun stadionu w Gdyni….

Co prawda w fazie zasadniczej rozgrywek dwukrotnie w tym sezonie Arka pokonała Budowlanych (16-15 i 34-14), ale forma podopiecznych trenera Mirosława Żórawskiego systematycznie rośnie i dokonanie tej sztuki po raz trzeci na pewno nie będzie proste… Nie wątpią w to jednak kibice żółto-niebieskich Buldogów, wśród których zapewne nikt nie myśli o drugiej pozycji. Nie pozostawią też swych ulubieńców bez wsparcia kibice z Łodzi. Już w Gdańsku była ich liczna grupa, a do Gdyni z nadziejami na świętowanie tytułu wybiera się jeszcze większa! Nie zabraknie także przy Olimpijskiej związanej z polskim rugby Chorągwi Husarskiej Marszałka Województwa Pomorskiego z Gniewa, dodatkowych atrakcji i zaciętej walki na boisku. Dlatego frekwencja też z pewnością będzie rekordowa… Zapraszamy!

Poniżej wyniki spotkań finałowych od 2003 roku.

2008
Budowlani Łódź – Folc AZS AWF Warszawa 18:20 (10:3)
/sędzia: Akim Hadj Bachir (Francja)/
Punkty dla Folc AZS: Rafał Janeczko 10 (2K, 2pd), Łukasz Nowosz 5 (P), Adam Pałyska 5 (P).
Punkty dla Budowlanych: Krzysztof Hotowski 5 (P), Michał Królikowski 5P), Remus Lungu 5 (1K, 1pd), Tomasz Stępień 3 (K).

2007
Budowlani Łódź v Arka Gdynia 18-13 (18:3)
/sędzia: Alain Moretto (Francja)/
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Stępień 8, Michał Królikowski i Marek Mirosz po 5
Punkty dla Arki: Krzysztof Korbolewski 13

2006
Budowlani Łódź – Folc AZS Warszawa 28-24 (16:12)
/sędzia: Eric Gauzins (Francja)/
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Grodecki – 18, Maciej Pabjańczyk i Maciej Maciejewski po 5
Punkty dla Folc AZS: Adam Pałyska – 14, Patryk Szwarc i Mariusz Liedel po 5

2005
Arka Gdynia – Budowlani Łódź 18-11 (8:3)
/sędzia: Eric Gauzins (Francja)/
Punkty dla Arki: Stanisław Krieczun – 8, Kazimierz Raszpunda i Siergej Garkawyj po 5
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Grodecki – 6, Marcin Majdziński 5.

2004
Arka Gdynia – Budowlani Łódź 30:10 (5:10)
/sędzia: Daniel Gillet (Francja)/
Punkty dla Arki: Stanisław Krieczun – 20, Marek Skindel i Aleksiej Bekov po 5
Punkty dla Budowlanych: Piotr Gomulak i Maciej Maciejewski po 5

2003
Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 20:29 (8:10)
Punkty dla Ogniwa: Daniel Podolski – 6, Grzegorz Kacała, Wojciech Czaja, Michael Gawroński i Mariusz Wilczuk po 5, Maciej Szablewski II – 3.
Punkty dla Budowlanych: Mariusz Liedel, Krzysztof Hotowski i Tomasz Cisak po 5, Marcin Langowski – 3, Piotr Gomulak – 2.

PZRugby