Wielkie rugby znów w Szczecinie

Już tylko tydzień dzieli nas od największego do tej pory rugbowego wydarzenia jakie dotychczas miało miejsce w stolicy pomorza zachodniego. 9 lipca 2011 roku (sobota) rozegrany zostanie VIII Finał Polskiej Ligi Rugby 7 . Szczecin był już gospodarzem pierwszego w historii polskiego rugby turnieju klubowego (2003), kilku turniejów eliminacyjnych PLR7 (2007, 2008, 2009, 2010) i finału Pucharu Polski (2010), ale imprezy tego kalibru próżno było szukać w Szczecinie.

Dodatkowo rangę zawodów podnosi honorowy patronat Ministra Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Szczecin oraz honorowy patronat Prezydencji Polski w Unii Europejskiej .
Ten ostatni uzyskało tylko 37 imprez sportowych w całej Polsce i zaledwie 2 w Szczecinie!

Okazały puchar dla zwycięzców finału ufundował Poseł na Sejm RP Konstanty Tomasz Oświęcimski, który również zaszczyci swoją obecnością, a zawodnikom przyjrzy się selekcjoner reprezentacji Polski w odmianie siedmioosobowej – Krzysztof Folc.

Turnieje rugby7 w Szczecinie mają już swoją historię, w zeszłym roku organizowaliśmy nawet Finał Pucharu Polski. Teraz jednak to naprawdę wielka rzecz – finał ligi. Drużyn tego kalibru do tej pory próżno było szukać na naszych turniejach, chociaż gościliśmy tu już prawie całą czołówkę siódemkowego rugby. W tej chwili pierwsza dwunastka PLR7 to prawdziwa elita tej odmiany rugby w Polsce. Wystarczy wymienić aktualnych Mistrzów Polski – Lechię Gdańsk, UTM Kiszyniów z Mołdawii, AZS Katowice czy AZS AWFiS Gdańsk – mówi Jacek Jasiński, Prezes Kaskady, głównego organizatora zawodów.

Poza wymienionymi drużynami na Stadionie Młodzieżowym przy ul.Tenisowej 38 zobaczymy również BBRC Łódź – lidera rozgrywek w sezonie zasadniczym, Autostradę Włókniarz Zgierz – 4 drużyna Ekstraligi Rugby7, Posnanię Poznań – brązowy medalista Mistrzostw Polski7, Arkę Rumia – zdobywca Pucharu Polski w 2010 roku, Gentelmens Rugby Club, RK Wrocław i RK Zduńska Wola.

Dla nas i naszego miasta to duży prestiż gościć takie marki. W skład drużyn, które zagrają w Szczecinie wchodzi większość reprezentantów Polski – dodaje Piotr Trafny z Kaskady.

Wygląda na to, że w sobotę 9-go lipca warto będzie wybrać się z rodziną na Stadion Młodzieżowy przy ul. Tenisowej 38 w Szczecinie (obok kortów). Zawodów tej rangi w naszym mieście jeszcze nie było!

Zapraszamy do odwiedzin strony na portalu społecznościowym Facebook i wyrażeniu swojej aprobaty dla działań organizatorów:

http://www.facebook.com/pages/Kaskada-Szczecin-Rugby-Klub/112615608778370#!/event.php?eid=171223996273346

Finał Polskiej Ligi Rugby 7 i Pucharu Polski Rugby 7 2011 – Stadion Młodzieżowy przy ul. Tenisowej 38 w Szczecinie. 9 lipca 2011 od 10-17.

Kaskada Szczecin