Wieści ze świata rugby.

Wieści ze świata rugby:

Mark Tainton, szef Bristol Bears ostrzegł, że zawieszony Gallagher Premiership musi zakończyć się przed 30 czerwca, ponieważ w przeciwnym razie grozi kontraktowy chaos. Wiele umów z graczami wygasa w tym dniu. Mark podaje przykład Kyle Sinckler’a, który dołącza do klubu w dniu 1 lipca z Harlequins.Jest to pokłosie plotek, mówiących o tym, że ze względu na 5-cio tygodniową przerwę w rozgrywkach, sezon mógłby zostać przesunięty na lipiec.

W mediach krążą plotki, jakoby bracia Mako i Billy Vunipola mieli zakończyć grę w Saracens i przenieść się na półkulę południową, do jednego z klubów Super Rugby.

Pieter-Steph du Toit (RPA, gracz roku 2019) był zagrożony utratą nogi po poważnej kontuzji w zeszłym miesiącu podczas meczu jego Stormers z The Blues. Du Toit groziła amputacja z powodu niedokrwienia.

Reprezentant Walii – Liam Williams oświadczył się wieloletniej przyjaciółce Sophie Harries. Odbyło się to na Barbados podczas wyjazdu „wakacyjnego”. Na Barbados pojechali też Gareth Anscombe i Cory Allen. Teraz w Walii trwa dyskusja, jak oni wrócą do kraju.