Wieści ze świata rugby.

Rugby Australia potwierdziło, że australijskiedrużyny Super Rugby (Brumbies, Rebels, Reds i Waratahs) orazWestern Force mają wziąć udział w nowym turnieju krajowym.
Wszystkie mecze będą organizowane bez udziału publiczności (jak w NRL i AFL).
Nie ma jeszcze potwierdzonych terminów tego turnieju. Oczekuje się, że RPPA i Nowa Zelandia zorganizują podobne krajowe turnieje.
Potwierdzono, że te rozgrywki mają wsparcie kluczowych australijskich graczy.

Finał Guinness PRO14 został odwołany. Mecz miał się odbyć na stadionie Cardiff City 20 czerwca. Jestto efekt zawieszenia na czas nieokreślony całej ligi.

Ponad połowa klubów Premiership jest gotowa poprosić graczy o obniżkę wynagrodzenia o 25% na czas zawieszenia rozgrywek. Szefowie klubów twierdzą, że tylko radykalnedziałania utrzymają finanse klubów. RFU jeszcze nie nakreśliło żadnego szczegółowego stanowiska.

RFU potwierdziło, że wszystkie zawody rugby, z wyjątkiem Premiership kończą sezon.
Podobnie postąpiono w Irlandii. Sezon klubowy 2019-20 został odwołany. W rezultacie nie nastąpią spadki ani awanse w żadnym z 5 lig All-ireland-league.

31-letni zawodnik z Fidżi, Lee-Roy Atalifo przejdzie z Jersey Reds do Edynburga. Atalifo był w składzie Fidżi na mistrzostwach w Japonii, gdzie zagrał w 2 meczach jako rezerwowy.