Wieści ze świata rugby – 18 października

Nemani Nadolo, skrzydłowy Fidżi, w styczniu 2019 roku zrezygnował z gier w reprezentacji. Teraz powraca do kadry na jesienne mecze (źródło: Planet Rugby)

Chris Heiberg i Andrew Ready podpisali przedłużenie kontraktu z klubem Western Force (źródło: Rugby365.com)

Reprezentacje Indii w rugby mają sponsora, co według mediów, stanowi pierwszy krok w kierunku stworzenia w Indiach rugby zawodowego (źródło:Talking Rugby Union)

Sam Davies został 7 graczem z Walii, który zdobył 1000 pkt.w lidze (źródło: strona PRO14)

Przygotowania Wasps do finału Premiership ucierpiały z powodu wybuchu koronawirusa w klubie.
Czterech graczy i trzech członków personelu uzyskało pozytywne wyniki podczas ostatniej rundy testów Covid-19.
W rezultacie Wasps anulowały treningi na pozostałą część tygodnia w celach zapobiegawczych. (źródłob Planet Rugby)

Jack Willis, flanker Wasps , został uhonorowany tytułem gracza roku, podczas wirtualnych nagród RPA 2020 . Gracz II rzędu zebrał najwięcej głosów od innych graczy, ubiegając się o najbardziej prestiżową nagrodę w angielskim rugby. (źródło: Rugby Pass)

Młynarz reprezentacji Walii – Ken Owens – nie zagra z powodu kontuzji w tegorocznej edycji Pucharu 6 Narodów. (źródło: the42.ie)

Garry Ringrose został wybrany graczem sezonu w zespole Leinster (źródło: the42.ie)

Louis Rees-Zammit został uznany za najlepszego młodego gracza w Anglii.
Skrzydłowy, urodzony w Cardiff, zaimponował w Gallagher Premiership swoją grą dla Gloucester i jest teraz bliski debiutu w reprezentacji Walii. (źródło: walesonline rugby)

Walia wyznaczyła Gethina Jenkinsa na trenera technicznego przed starciem ostatniej rundy turnieju Sześciu Narodów ze Szkocją 31 października.
Jenkins zajmie miejsce byłego kapitana Walii, Sama Warburtona, a ten ostatni odejdzie z roli, aby spędzić więcej czasu na innych zobowiązaniach z dala od coachingu.
39-latek rozegrał 129 testów dla Walii w latach 2002-2016 i wygrał trzy Wielkie Szlemy Sześciu Narodów. Zagrał także w 18 meczach Pucharu Świata. (źródło: Talking Rugby Union)

Ian Henderson nie pomoże reprezentacji Irlandii, z powodu 3-tygodniowego zawieszenia za czerwoną kartkę, którą zobaczył w ostatni weekend.

SANZAAR ogłosił dzisiaj, że drużyna Springbok nie pojedzie do Australii, aby zagrać w Mistrzostwach Rugby 2020 przeciwko Argentynie, Australii i Nowej Zelandii. SANZAAR powróci teraz do swojego pierwotnego formatu międzynarodowego konkursu Tri-Nations, tym razem z udziałem Argentyny, Australii i Nowej Zelandii. (źródło: rugbypass)