Wieści ze świata rugby.

World Rugby ogłosiło, że popiera decyzję MKOL o odroczeniu olimpiady w Tokio z powodu pandemii wirusa.

Mimo złego sezonu dla Simona Zebo (złamanie stopy, 2 wstrząsy mózgu), 30-latek i klub Racing 92 chcą nadal współpracować. Oznacza to, że Simon prawdopodobnie pozostanie w Paryżu na swój 3 sezon.

IRFU (Irlandzka Federacja Rugby) obliczyła straty, jakie poniesie ona do końca sezonu, a spowodowane brakiem gry. Jest to od 7 do 10 mln euro.

Kapitan Springboks Siya Kolisi zamierza przekazać mydło i środek dezynfekcyjny do dwóch szpitali w ramach walki z koronawirusem.

Maro Itoje został wybrany wśród fanów, najlepszym graczem drugiego rzędu na świecie. Głosowanie odbyło się w mediach społecznościowych, a Maro pokonał w „finale” Ebena Etzebeta.

28-letni skrzydłowy z Australii, Ratu Tagive podpisał nową, 2-letnią umowę z Glasgow Warriors.

Były trener Springboks i zdobywca Pucharu Świata – Jacke White, zajmie miejsce Alana Zondagha i obejmie funkcje trenera Bulls (RPA). White trenował ostatnio japoński klub Toyota Verblitz, a swoją karierę trenerską zaczynał na początku lat 80.

Trwają spekulacje na temat przyszłości gwiazdy Saracens – Alexa Lozowskiego. Rugby Paper informuje, że Alex w przyszłym sezonie zagra we francuskiej Tuluzie.

Ben Moon przedłużył kontrakt z Exeter, z którym związany jest od 2008 roku.

RFU (Angielska Federacja Rugby) spodziewa się strat finansowych w wysokości nawet 100 mln dolarów. Szefostwo RFU będzie obniżać sobie pensje. O to samo ma być poproszony trener kadry angielskiej – Jones.

Kapitan Cornish Pirates – Brett Benkeboom, 30-letni reprezentant Kanady, postanowił przejść na emeryturę.

Rugby Europe zawiesiło wszystkie rozgrywki na czas nieograniczony.