Wieści ze świata rugby – 21 sierpnia

Poddany kwarantannie sędzia Wayne Barnes nie był jedynym wysoko postawionym sędzią, nieobecnym podczas dwóch pierwszych rund restartu Gallagher Premiership. Nigdzie nie było też JP Doyle’a.
Barnes został oznaczony jako nieobecny z powodu wytycznych rządu Wielkiej Brytanii, które nalegały, aby ludzie przylatujący z Hiszpanii musieli izolować się przez 14 dni (Barnes wyjechał na wakacje na początku tego miesiąca, kiedy nie było ograniczeń kwarantanny w Wielkiej Brytanii dotyczących Hiszpanii), Zgłoszono, że nieobecność Doyle’a w składzie sędziowskim w rundach 14 i 15 ligi spowodowane zostało zwolnieniem.
The UK Times donosi, że 41-letni Irlandczyk, który sędziował w Premiership od 2006 roku i był pełnoetatowym pracownikiem RFU od 2010 roku, został zwolniony po ostatniej transzy cięć finansowych w angielskim rugby.

W komunikacie prasowym Stade Français przekazał wiadomości o swoich graczach z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa i oficjalnie odwołał swoją podróż do Tulonu na mecz towarzyski, który miał się odbyć w ten czwartek, 27 sierpnia.

Dwóch zawodników zostało zawieszonych przez komisję dyscyplinarną. Gracz Worcester, Melani Nanai, został zawieszony na trzy mecze po czerwonej kartce po niebezpiecznym ataku na Jonn’ego May’a. Tymczasem gracz Wasps, Malakai Fekitoa, przegapi następny mecz z Warriors za zdobycie trzech żółtych kartek w sezonie.