Wieści ze świata rugby.

Billy Vunipola, reprezentant Anglii potwierdził, że pozostanie w Saracens mimo, iż klub w przyszłym sezonie zagra w niższej lidze.

Bristol Bears nadal szuka wzmocnień. Po podpisaniu umów m.in. z Semi Radrara, Kyle Sinckler i Max Malins Niedźwiedzie interesują się zawodnikiem z Urugwaju – Manuelem Diana. Manuel był najlepszym graczem Urugwaju na Pucharze Świata w Japonii. Ma on 24 lata i gra na pozycji wiązacza.

Newcastle Falcons wysłało swoich graczy i pracowników na bezpłatne urlopy. Jest to efekt kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.

Gracze Stade Francais pomagają finansowo jak mogą. Z jednej strony w walce z wirusem, z drugiej strony pracownikom klubu. „Gdy zarabiasz 30 000 euro miesięcznie, to utrata 20% zarobków jest bolesne, ale masz pełną lodówkę. Gdy zarabiasz 1 500 euro, 2 000 euro miesięcznie utrata 20% zarobków nie jest porównywalna” miał powiedzieć jeden z graczy.

Są tacy zawodnicy, których kluby bardzo potrzebują. I właśnie Ci gracze spędzają na boisku najwięcej minut. Takie statystyki zrobiono w TOP14. W tym sezonie najwięcej minut na boisku rozegrał Baptiste Chouzanoux z Racing 92 – dokładnie 1281 minut.

Marland Yarde podobno uporał się z kontuzją kolana, której nabawił się rok temu. Obecny klub – Sale Sharks ma przygotować dla niego nowa umowę.

Trener Anglii – Eddie Jones zgodził się na obniżkę pensji o 25%. Eddie zarabia rocznie około 750 000 euro.