Wieści ze świata rugby – 22 października

POLSKA:

Choć rozgrywki Challenge Cup mają już 123 lata, to żaden polski rugbysta nie zagrał jeszcze w ich finale. Jako pierwszy tego zaszczytu dostąpi Mikołaj Olędzki, reprezentujący Leeds Rhinos. Jego zespół w sobotnie popołudnie zmierzy się na legendarnym stadionie Wembley z Salford Red Devils. (źródło: sport.tv.pl)

ŚWIAT

Bristol Bears zaliczył najszybszą próbę w historii finału European Challenge Cup, będąc dziewiątym angielskim klubem, który zdobył tytuł po wygranej 32-19 z Toulonem na Stade Maurice-David w Aix-en-Provence. Harry Randall zaliczył pierwszą próbę gry już po 15 sekundach, aby dać Misiom, grając w ich pierwszym europejskim finale (źródło: rugbypass)

Były trener All Blacks, Sir Graham Henry, mówi, że nowozelandzkie rugby popełniło błąd, pozwalając Dave’owi Rennie’emu pracować z Wallabies. (źródło: rugbypass)

Był bez klubu od czasu wyjazdu z Montpellier , Benjamin Fall (31 lat, 14 występów) znalazł klub i właśnie w Oyonnax będzie kontynuował karierę. (źródło: rugbyrama)

Ryan Jones niespodziewanie zrezygnował z roli dyrektora ds. Wydajności Welsh Rugby Union pięć lat po tym, jak po raz pierwszy dołączył do WRU. „Mocno wierzę, że rugby to najlepsza gra zespołowa, ale są ludzie w Związku, którzy uosabiają powiedzenie:„ Charakter jest tym, co robisz, gdy nikt nie patrzy ”, co jest prawdziwym zachowaniem o wysokich osiągach. (źródło: rugbypass)

Kapitan Bristol Bears, Steven Luatua , podziękował Patowi Lamowi za to, że pozwolił mu przegapić piątkowe wieczorne zwycięstwo w finale Challenge Cup, aby mógł uczestniczyć w narodzinach swojego dziecka. (źródło: rugbypass)

Gary Ringrose z Leinster został wybrany graczem roku w Irlandii, natomiast Sam Simmonds z Exeter Chiefs został wybrany europejskim graczem sezonu

Celeb Clark – 21-letni skrzydłowy Blues, zachwycił podczas ostatniego meczu All Blacks przeciwko New Zeland. Media nazwały go nawet nowym Jonah Lomu

32-letni obrońca Castres – Julien Dumora – rozegrał w weekend swój 150 mecz w barwach klubu (źródło: strona Castres)

RFU ogłosiło nową umowę sponsorską z O2, która przedłuży współpracę firmy z reprezentacją England Rugby do 30 lat. W ramach nowej umowy, która będzie obowiązywać przez okres pięciu lat, O2 zobowiązała się również do równego finansowania gry mężczyzn i kobiet. (źródło: Rugby Pass)

Reprezentant Nowej Zelandii, TJ Perenara, zadebiutuje w japońskiej najwyższej lidze w przyszłym sezonie po tym, jak podpisał kontrakt krótkoterminowy z NTT DoCoMo Red Hurricanes.
(źródło: Talking Rugby Union)

Ben Foden, były reprezentant Anglii twierdzi w wywiadzie dla Rugby Pass, że angielscy gracze są bardzo zainteresowani grą w amerykańskiej lidze MLR, w której, podobnie jak Foden, mogliby zakończyć kariery. Foden gra obecnie w drużynie z Nowego Jorku. Niedawno kontrakt z zespołem z San Diego podpisał Chris Robshaw.

Leicester Tigers ogłosiło, że nazwa Welford Road zostanie zmieniona, w ramach nowej umowy sponsorskiej. Decyzja o zmianie nazwy stadionu o pojemności 25.849 jest pierwszą decyzją klubu, który gra na Welford Road od 1892 roku. Stadion ma teraz zostać przemianowany na Mattioli Woods Welford Road w ramach nowej pięcioletniej umowy z wieloletnim, oficjalnym partnerem Mattioli Woodsem (źródło: Rugby Pass)

Leinster potwierdził, że Jordan Larmour nie zagra przez 16 tygodni, po operacji barku. (źródło: rugby365.com)

The Highlanders ogłosiło byłego łącznika ataku All Black Tony’ego Browna, głównym trenerem na dwuletnią umowię. Tony awansował na trenera po pracy jako asystent poprzedniego trenera Aarona Maugera. (źródło: rugby 365)