Wieści ze świata rugby – 22 września

POLSKA:

W Warszawie, na stadionie Polonii, stołeczna Skra podejmowała Master Pharm Rugby Łódź. To był największy hit piątej kolejki Ekstraligi rugby. Oba zespoły mają mistrzowskie ambicje. W ekipie gospodarzy jedną z głównych ról odgrywa Tongijczyk – Vaha Halaifonua, który niebawem zadebiutuje w naszej kadrze.

W ostatnim dniu okienka transferowego drużynę Master Pharm Rugby zasilił młody utalentowany zawodnik RC Orkan Sochaczew Przemysław Dobijański, informuje dyrektor sportowy Budowlanych SA Mirosław żórawski. To reprezentant Polski U18 i U20.

Rugbiści Arki Gdynia po raz ostatni pokonali Lechię Gdańsk w oficjalnym meczu 24 marca 2017 roku, gdy wygrali na wyjeździe 29:14. Siedem kolejnych pojedynków derbowych kończyło się zwycięstwami biało-zielonych. Dodatkowo po meczu karą 300 zł oraz obowiązkiem zakupu karmy dla zwierząt do schroniska, zarząd Arki Gdynia ukarał swojego gracza – Jakuba Kuzimskiego.

Rugby Wrocław od niedawna ma nowego łącznika ataku. Samuel Owen ma 22 lata, pochodzi z Walii i ma doświadczenie z gier w Rugby League. Do Wrocławia przybył także 19-letni Bułgar, gracz Lokomotivu Sofia, reprezentant Bułgarii U18

W tym sezonie barw Kaskady Rugby Szczecin będzie bronił były zawodnik Lechii Gdańsk i reprezentacji Polski – Kewin Bracik.

Po 5 kolejkach Ekstraligii, na czele najlepiej punktujących, jest gracz Skry Warszawa – Daniel Gdula, który uzbierał 59 punktów.

ŚWIAT :

Raport BBC ujawnił, jak szef irlandzkiego IRFU Philip Browne mówił o tym, jak zła jest sytuacja rugby w Irlandii.
„Infrastruktura rugby zbudowana przez 150 lat jest zagrożona” – powiedział.
„Straty netto irlandzkiego rugby w 2020 r. Są katastrofalne i prognozuje się, że przekroczą 30 mln euro”. Jeśli szybko nie wrócą kibice na trybuny, będzie jeszcze gorzej.

Jackson Wray, 29-letni wiązacz Saracens, rozegrał swój 250 mecz w koszulce Saracens. Jackson gra w Saracens od 2006 roku.

Sale Sharks pokonało w finale Harlequins i zdobyło Puchar Premiership.

Sam Simmonds z Exeter prowadzi w klasyfikacji ilości przyłożeń w rozgrywkach European Rugby Champions. Sam w tym sezonie zdobył już 6 przyłożeń.

Newcastle Falcons pozyskali Luther Burrell. 32-letni środkowy opuścił Northampton by grać dla Falcons.