Wieści ze świata rugby – 25 sierpnia

Były kapitan All Blacks Kieran Read potwierdził, że w tym roku powróci do Mitre 10 Cup i może wziąć udział w boisku w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Zagrałby w klubie Counties Manukau.

Lyon ogłosił w komunikacie prasowym, że jeden z jego zawodników uzyskał pozytywny wynik testu, po pierwszym towarzyskim meczu sezonu przeciwko Racing 92. Z szacunku dla tajemnicy lekarskiej, imię gracza nie przekazano.

Julian Savea wrócił do Nowej Zelandii na początku tego roku po dwuletnim pobycie we Francji i został szybko powołany do drużyny Hurricanes Super Rugby Aotearoa.
Teraz 30-latek ma nadzieję na podpisanie kontraktu na pełen etat ze swoją byłą drużyną na następny rok, ale najpierw będzie musiał udowodnić swoją wartość w Pucharze Mitre 10.
Savea występował ostatnio w Wellington Lions w 2017 roku.

Bath Rugby potwierdziło pozyskanie młodego talentu England Sevens, Willa Muira.
24-latek początkowo wpadł w oko, grając na Northumbria University w BUCS Super Rugby League. Reprezentował England Sevens na światowych turniejach.
Jego imponujące występy doprowadziły do ​​powołania do drużyny Simona Amora w 2018 w Rugby World Cup Sevens w San Francisco, zanim dołączył do programu na pełny etat w kampanii 2018-19 World Rugby Sevens. Muir zdobył tytuł Gracza Roku 2019 England Sevens podczas rozdania nagród Rugby Players 'Association Awards – jako pierwszy gracz zdobył tę nagrodę w swoim pierwszym sezonie England Sevens.
Podpisując kontrakt z Muirem, dyrektor Rugby Stuart Hooper powiedział: „Will to ekscytująca gracz. Wcześniej grał 15s, ale ostatnio Sevens. Postrzegamy go jako skrzydłowego i kogoś, kto jest głodny nauki i rozwoju w naszym klubie. Absolutnie angażuje się w etos naszego klubu, polegający na ciężkiej pracy, aby być najlepszym, jakim może być i ciężko pracuje, jest sumiennym facetem zarówno na boisku, jak i poza nim.
Dołączył do naszego zespołu i dobrze się w zespół wkomponował i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co może zrobić w nadchodzących tygodniach”.