Wieści ze świata rugby – 26 sierpnia

Obecnie rugby w Anglii przeżywa dziwny okres. Chyba pierwszy raz w historii mecze rugby odbywają się w środku tygodnia i w weekend.
Jest to efekt dążenia do zakończenia sezonu, który powinien zakończyć się przed wakacjami. Kiedy to piszę, jest wtorek. W weekend rozegrano 14 kolejkę Premiership.
Na wtorek zaplanowano 2 mecze na środę zaplanowano cztery mecze Premiership. W drużynie Leicester zadebiutuje Nemani Nadolo. W Saracens zadebiutują Ben Harris i Will Hooley.
Dla wspieracza Worcester Warriors – Anton Bresler – będzie to 50 występ w druzynie. 32-letni Bresler dołączył do Warriors z Edynburga w grudniu 2017 roku, grając wcześniej w Sharks w RPA w Currie Cup oraz w Super Rugby.

Munster otrzymał najgorszą możliwą wiadomość dotyczącą kontuzji kolana RG Snymana, a skan ujawnił, że zerwał on wiązadła.
Południowoafrykańczyk został zmuszony do opuszczenia boiska podczas meczu przeciwko Leinster, który był wznowieniem PRO14. Gospodarze wygrali w Dublinie 27-25 .
A teraz prowincja potwierdziła, że ​​kontuzja jest tak poważna, jak początkowo sądzili, wykluczając Snymana z akcji w niedającej się przewidzieć przyszłości.
„Potwierdzono, że najnowszy nabytek klubu, doznał rozdarcia wiązadła, w pierwszych minutach sobotniego spotkania Guinness PRO14 z Leinster” – czytamy w oświadczeniu Munster.

Południowoafrykańscy gracze Sale Sharks zostali skrytykowani przez ministra sportu ich kraju, Nathi Mthethwę, za to, że zdecydowali się nie uklęknąć przed meczami Premiership przeciwko Harlequins i Exeter.
Gracze Sharks pojawiali się w koszulkach z hasłami antyrasistowskimi przed obydwoma meczami.
Reprezentant Anglii Yarde, który był jednym z nielicznych zawodników Sale, którzy przy obu okazjach padli na kolana, nazwał groźby śmierci „całkowicie nie do przyjęcia”.
„W 100% opowiadam się za ruchem Black Lives Matter i całym sercem wierzę w znaczenie podkreślania ciągłej walki, z jaką codziennie stawiamy czoła społeczeństwu, oraz w potrzebę zmiany” – napisał 28-latek na Instagramie i Twitterze.
„Muszę również przeciwstawić się groźbom śmierci przeciwko moim kolegom z drużyny, co jest całkowicie nie do przyjęcia. Takie zachowanie nie uczyni świata lepszym miejscem. Jesteśmy zjednoczeni, jesteśmy zespołem ”.
Tylko czterech zawodników drużyny Sale w pierwszym meczu upadło na kolana przed starciem z Quins 14 sierpnia, a pięciu graczy zrobiło to przed starciem z liderem ligi Exeter tydzień później.

Zarząd Southern Kings dobrowolnie wycofał drużynę z udziału w jakichkolwiek planowanych krajowych zawodach rugby w 2020 roku.
Zawodnicy i sztab zostali poinformowani o decyzji klubu we wtorek rano, po pilnym spotkaniu Zarządu poprzedniego popołudnia.
Decyzja została podjęta niechętnie w obliczu trudnych realiów finansowych – powiedział Andre Rademan, prezes zarządu Southern Kings.

Oświadczenie PRO14 we wtorek brzmiało: „PRO14 Rugby jest świadome dobrowolnej decyzji Southern Kings o wycofaniu się z jakichkolwiek krajowych rozgrywek w RPA na pozostałą część roku kalendarzowego 2020.
„Ze względu na trwające ograniczenia w podróżowaniu narzucone przez rząd RPA na tle pandemii Covid-19, nie przewiduje się, aby jakiekolwiek transgraniczne rozgrywki PRO14 z udziałem drużyn z RPA odbyły się do 2021 roku.
„PRO14 Rugby jest w trakcie dyskusji z SA Rugby na temat tego, kiedy udział Republiki Południowej Afryki w lidze może zostać wznowiony w nowym roku. Prace już trwają, aby skoncentrować mecze otwarcia sezonu 2020/21 w dwunastu klubach z Europy ”.

Waratahs ogłosili, że 23-letni młynarz – Tom Horton podpisał nowy kontrakt z australijską drużyną, przedłużony na kolejne dwa lata.

Glasgow Warriors poinformowało, że 26-letni środkowy Huw Jones został przekwalifikowany na okres próbny na obrońcę. „Powiedział, że bardzo mu się podobała gra na pozycji „15” i chce przy tym wytrwać. Z mojej obserwacji wiem, że ma umiejętności i należy do światowej klasy „13”,
ale spełnia też wiele wymagań jako obrońca ”- powiedział główny trener Danny Wilson.

Skrzydłowy Ospreys i reprezentacji Walii, George North, został ukarany przerwą na cztery mecze za czerwoną kartkę, jaką obejrzał po faulu na
Ashton Hewitt podczas meczu przeciwko Dragons.