Wieści ze świata rugby – 27 sierpnia

Michael Hooper – 28-letni kapitan reprezentacji Australii, przez pierwsze 6 miesięcy 2021 roku będzie grał dla japońskiej drużyny Top League Toyota Verblitz. Trenerem tego zespołu jest były selekcjoner All Blacks – Steve Hansen.

Łącznik młyna reprezentacji Walii oraz Cardiff Blues – Tomos Williams uszkodził lewe ramię. 25-latek zszedł z boiska na początku drugiej połowy podczas sobotniej porażki Cardiff z drużyną Scarlets i teraz przejdzie operację. Przerwa w grze może wynieść od 3 do 4 miesięcy. Williams przegapi międzynarodowe mecze, które rozegra Walia przed świętami Bożego Narodzenia, ale ma nadzieję, że wróci na czas kampanii Sześciu Narodów 2021 roku.

Rob Baxter, trener Exeter Chiefs, w jednym z wywiadów prasowych stwierdził, iż mimo zwycięstw, nadal nie czuje się komfortowo.

Zespół Wellington Lions potwierdził, że Julian Savea, były skrzydłowy All Blacks, zagra w klubie w sezonie 2020 Mitre 10 Cup.
„Naprawdę jestem podekscytowany, że mogę ogłosić, że wracam do domu, gdzie wszystko się zaczęło” – powiedział Savea na oficjalnej stronie internetowej Wellington Lions. „Możliwość założenia koszulki Lions oznacza dla mnie wszystko, a powrót do domu i gra z braćmi, reprezentowanie Wellington to zaszczyt i przywilej”.

Zgodnie z wytycznymi rządu, mecz Północ – Południe będzie musiał być rozegrany bez obecności kibiców.
Dyrektor generalny New Zealand Rugby Professional Rugby & Performance Chris Lendrum powiedział: „Cieszymy się, że mecz może się odbyć w Wellington, ale oczywiście szkoda, że ​​będzie musiał zostać rozegrany bez kibiców na trybunach. To powiedziawszy, w pełni wspieramy i rozumiemy zalecenia rządu dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa dotyczące Covid-19 ”.
Mecz był pierwotnie zaplanowany na Eden Park w sobotę 29 sierpnia, a kibice, którzy kupili bilety na mecz, otrzymają zwrot pieniędzy.

Zespół The Sharks przedłużył umowę z 22-letnim wspieraczem Ruben van Heerden.

Argentyński związek rugby (UAR) ujawnił, że sześciu graczy przetestowanych w tym tygodniu uzyskało pozytywne wyniki na COVID-19.