Wieśco ze świata rugby.

Pieter-Steph du Toit do swojej nagrody World Rugby Player of the Year dodał nagrodę Gracza Roku RPA. Herschel Jantjies zdobył nagrodę – Młody Gracz Roku, a Handré Pollard – Gracz Super Rugby Roku.

Harlequins ogłosiło, że południowoafrykański środkowy Andre Esterhuizen, podpisał kontrakt z klubem. Mierzący 1,93 m i ważący 113 kg gracz posiada 72 występy w Super Rugby. Esterhuizen jest znany ze swojego przydomka „Olbrzym”.

Jacques Nienaber został mianowany nowym trenerem Springbok. Nienaber awansował z roli asystenta trenera, podczas gdy Erasmus będzie nadal kierował strategią drużyny. „Zespół trenerów został odświeżony, ale motywem przewodnim jest ciągłość” powiedział Jurie Roux, CEO SA Rugby.

World Rugby wydało oświadczenie, z którego wynika, że Sir Bill Beaumont ​​będzie kandydował na drugą kadencję na stanowisko przewodniczącego organizacji.

Szkocja wezwała Duncana Weira, aby zastąpił zawieszonego łącznika ataku Finna Russella.

Skrzydłowy Cardiff Blues – Owen Lane, został zwolniony ze składu Walii po poważnej kontuzji ścięgna podkolanowego, której doznał podczas treningu.

34 gracze reprezentacji Anglii zebrało się w jadalni w angielskiej bazie treningowej Algarve, aby oczyścić powietrze po aferze Saracens. Na 30-minutowym spotkaniu, w którym wzięli udział tylko zawodnicy – Jones i jego zespół trenerski zostali wykluczeni – siedmioosobowy kontyngent z Saracenów został uspokojony, że nie reszta graczy nie żywi do nich urazy.

Anglia będzie bez doświadczonego Joe Launchbury w meczu przeciwko Francji. Joe nie zagra w tym meczu z powodu kontuzji kolana.