Wisła i Juvenia pomagają Mateuszowi!

Wisła Kraków oraz drużyna rugby Juvenia Salwator Kraków włączyły się w akcję pomocy 17-letniemu Mateuszowi.

Mateusz Woronko ma 17 lat i jest niepełnosprawny. Kiedy miał 2 lata, w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznał trwałego uszkodzenia mózgu. Od prawie 15 lat rodzice chłopca, pani Anna i pan Wiesław walczą o zdrowie syna. Mateusz w tym czasie osiągnął bardzo wiele – potrafi już sam siedzieć oraz gestami wyrażać swoje emocje.

Obecnie rodzice chłopca starają się o pozyskanie funduszy na zakup „NF Walkera” – urządzenia, dzięki któremu Mateusz mógłby zacząć chodzić. Koszt jego zakupu (9 500 euro) przerasta jednak możliwości finansowe rodziców, dlatego Wisła Kraków razem z Juvenią Salwator Kraków postanowiły pomóc państwu Woronko.

Oba krakowskie kluby przekazały na licytację koszulki swoich zawodników: Wisła – Pawła Brożka, króla strzelców sezonu 2008/2009, a Juvenia – Grzegorza Falka, który jest jednocześnie dyrektorem marketingu Białej Gwiazdy oraz zawodnikiem reprezentacji Polski rugby. „Zdecydowaliśmy się połączyć nasze siły, aby pomóc Mateuszowi, który wymaga ciągłej rehabilitacji i zakupu niezbędnego dla jego zdrowia urządzenia 'NF Walker’. Wszystkie pieniądze, które uzyskamy z unikalnej licytacji, zostaną przekazane na ten szczytny cel” – wyjaśnia Grzegorz Falk.

Zachęcamy do udziału w licytacji, w której licytujemy łącznie dwie koszulki. Można ją obserwować tutaj www.allegro.pl/item670406745_pawel_brozek_wisla_krakow_charytatywna.html . Aukcja potrwa od 23 czerwca do 7 lipca.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Redakcja rugby.info.pl przyłącza się do apelu o pomoc Mateuszowi oraz zachęca do udziału w aukcji.