WMPD Rugby Olsztyn 43 – 3 AZS AWFiS Gdańsk

Po ostatnim meczu w W-wie (przegrana 17:3) zespół WMPD Rugby Olsztyn podchodził do tego meczu z rezerwą i pewną nutą niepewności!

Początek meczu nie zapowiadał niczego dobrego dla zespołu olsztyńskiego, dlatego też nerwowy początek lepiej wykorzystali goście. Już w 4 min. spotkania objęli oni prowadzenie 3:0 po pięknym dropie z okolicy olsztyńskiego pola 22 metrów! Po tej akcji w zespół WMPD wstąpił nowy duch i z minuty na minutę meczu zespół gospodarzy uzyskiwał na boisku coraz to większą przewagę. Efektem tego była piękna akcja olsztyńskiego ataku w 25 min., kiedy to Czeprowski zaniósł punkty na pole AZS Gdańsk. Chwilę później po udanym podwyższeniu Tomasza Rokickiego zespół olsztyński wyszedł na prowadzenie 7:3, nie oddając go już do końca meczu. Przez całą pierwszą połowę olsztyniacy mieli zdecydowaną przewagę lecz nie do końca potrafili ją wykorzystać (przegrywali auty po swoich wrzutach na polu przeciwnika w odległości 5 metrów od pola punktowego). Aż w końcu przyszła 43 min. meczu, gdy w przepięknej kontrze zespół olsztyński popisał się piękną akcją zakończoną przyłożenie Skindela. Zespół WMPD Rugby Olsztyn wyszedł na prowadzenie 12:3. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, w której widać było olbrzymie doświadczenie gospodarzy, którzy grali bardzo sprytnie i mądrze! Zebrani kibice na stadionie zastanawiali się jak 15-stka WMPD zagra w drugiej połowie meczu mając na uwadze, iż zawsze druga część gry jest gorsza w wykonaniu miejscowego zespołu?
O dziwo olsztyńscy gracze zaczęli od zdecydowanych ataków i w tym okresie spotkania wyróżniającym się zawodnikiem był M. Dominik, który szarpał grę wyprowadzając kilka ciekawych ataków z młyna. W 10 min. drugiej połowy meczu jedną z licznych kontr olsztyńskiego zespołu wykorzystał Tomasz Rokicki. Po ładnej akcji całego ataku przyłożył kolejną piątkę i za chwilę udanie podwyższył i zrobiło się 19 : 3 dla Olsztyna. Od tego momentu lekką przewagę osiągnęli goście lecz miejscowy zespół mądrze się bronił, czasami z dużym szczęściem. Próbował również wyprowadzać kontry, co udało się w 24 min. II połowy i piękną akcją popisał się Eimantos odbierając gościom dalszą ochotę do gry. Od tej pory na boisku olsztyniacy przeważali całkowicie, przeprowadzając kilka efektownych akcji (głównie formacja ataku), wzbudzając burze braw zgromadzonej publiczności! Bardzo dobre zawody rozegrał Michał Skindel zdobywając dwa piękne przyłożenia w końcówce meczu. Na wyróżnienie zasługują również weterani w zespole WMPD Rugby Olsztyn, grający dziś bardzo dobre spotkanie: J. Kardaś i R. Zajączkowski.
Mecz zakończył się wynikiem 43:3 dla WMPD Rugby Olsztyn, a zawodników schodzących z murawy żegnały burzliwe oklaski kibiców zgromadzonych na meczu!!! Dzięki tej wygranej zespół z Olsztyna mocno zbliżył się do meczu finałowego. Rewanż z zespołem AZS AWF Gdańsk zostanie rozegrany w następny weekend w Gdańsku. Jeżeli jednak zespół z Olsztyna zagra tak dobrze jak dzisiaj, to kibice nie mają o co się martwić.