Wrócą tu za rok!

Tymi słowami pożegnał schodzących z boiska graczy Budowlanych Lublin, komentujący dla krakowskiej publiczności mecz Juvenii, Leszek Samel. Być może za rok, ograna w drugiej lidze lubelska młodzież będzie już gotowa do walki w krajowej ekstraklasie, gdyż dziś w meczu z przedostatnim zespołem w tabeli przegrali 12:52.

Ci którzy w ten upalny przyszli na boisko na krakowskich Błoniach, nie mogą narzekać, obejrzeli ciekawe, acz nie stojące na najwyższym poziomie zawody, ale na pewno mogli być zadowoleni z kilku efektownych akcji, 8 przyłożeń i zwycięstwa gospodarzy.
Pierwsza połowa meczu mogła zaskoczyć niesamowitą wręcz regularnością, najpierw kolejno w 5, 15 i 25 minucie rzuty karne na 3 punkty zamieniał Rafał Janeczko i za każdym razem po 6 minutach przyłożeniem z podwyższeniem odpowiadali gospodarze. Do przerwy było zatem 21:9 i przed drugą połową wynik był nadal otwarty.
Na nieszczęście Piotra Chodunia, jego podopieczni jeszcze w pierwszej połowie stracili Levaniego Sharvashidze (złamanie nadgarstka), na początku drugiej stracili także siły i niewiele mieli do powiedzenia. Krakowskie Smoki wraz z kolejnymi zmianami poczuły przypływ energii i z każdą minutą powiększali swoje prowadzenie, ostatecznie wygrywając 52:12.
Pośród podopiecznych Andrzeja Kozaka najbardziej wyróżniali się zdobywca 20 punktów, Gorgi Chubinidze (5/6 podwyższeń i 2 przyłożenia) i kapitan Rafał Budka, ale kibice z tego meczu zapamiętają zapewne autorów najładniejszych rajdów: Pawła Wojciechowskiego i Macieja Sokołowskiego.
Dla Piotra Chodunia sukcesem było już z pewnością zebranie 19 graczy, którzy chcieli przyjechać do Krakowa, a przed następnym meczem będzie miał jeszcze większy ból głowy, gdyż trójka Gruzinów opuszcza już jego zespół. Miejmy nadzieję, że wraz z doświadczonym Marcinem Danielem uda mu się stworzyć oparty na uzdolnionej młodzieży zespół, który już niebawem znów zagości w rugowej elicie.

PODSUMOWANIE
Juvenia Kraków – Budowlani Lublin 52:12 (21:09)

SKŁADY, PUNKTY, KARTKI:
JUVENIA: Waldemar Nawrot, Maciej Mączka (ŻK), Marek Odoliński, Jakub Jasiński (5), Tomasz Świadek, David Gugushvili (5), Mateusz Ingarden, Rafał Budka, Paweł Wojciechowski (5), Giorgi Chubinidze (20), Mateusz Zagórowski (5), Jacek Bielawski, Dariusz Smoleń (5), Kajetan Cyganik i Maciej Sokołowski (7) oraz Tomasz Nowak, Piotr Sztuka, Radosław Gajda, Jerzy Głowacki, Maciej Bielawski, Grzegorz Zawojski, Piotr Liguziński

BUDOWLANI: Bartosz Szyba, Tomasz Brzezicki, Rafał Kamiński, Wojciech Król, Bartłomiej Jasiński, Zviad Gogisvanidze, Bartłomiej Gładysz, Giorgi Kikvidze, Rafał Janeczko (12), Levani Sharvashidze, Michał Jabłoński, Piotr Psuj, Sebastian Berestek, Konrad Zając i Marcin Daniel oraz Jacek Szopa, Karol Burda, Jakub Boruch i Sławomir Kasprzak.

Sędziowali:
Tomasz Jarowicz i Marcin Jerzak

Widzów ok. 200