Wrócą tu za rok!

Tymi słowami pożegnał schodzących z boiska graczy Budowlanych Lublin, komentujący dla krakowskiej publiczności mecz Juvenii, Leszek Samel. Być może za rok, ograna w drugiej lidze lubelska młodzież będzie już gotowa do walki w krajowej ekstraklasie, gdyż dziś w meczu z przedostatnim zespołem w tabeli przegrali 12:52.

Ci którzy w ten upalny przyszli na boisko na krakowskich Błoniach, nie mogą narzekać, obejrzeli ciekawe, acz nie stojące na najwyższym poziomie zawody, ale na pewno mogli być zadowoleni z kilku efektownych akcji, 8 przyłożeń i zwycięstwa gospodarzy.
Pierwsza połowa meczu mogła zaskoczyć niesamowitą wręcz regularnością, najpierw kolejno w 5, 15 i 25 minucie rzuty karne na 3 punkty zamieniał Rafał Janeczko i za każdym razem po 6 minutach przyłożeniem z podwyższeniem odpowiadali gospodarze. Do przerwy było zatem 21:9 i przed drugą połową wynik był nadal otwarty.
Na nieszczęście Piotra Chodunia, jego podopieczni jeszcze w pierwszej połowie stracili Levaniego Sharvashidze (złamanie nadgarstka), na początku drugiej stracili także siły i niewiele mieli do powiedzenia. Krakowskie Smoki wraz z kolejnymi zmianami poczuły przypływ energii i z każdą minutą powiększali swoje prowadzenie, ostatecznie wygrywając 52:12.
Pośród podopiecznych Andrzeja Kozaka najbardziej wyróżniali się zdobywca 20 punktów, Gorgi Chubinidze (5/6 podwyższeń i 2 przyłożenia) i kapitan Rafał Budka, ale kibice z tego meczu zapamiętają zapewne autorów najładniejszych rajdów: Pawła Wojciechowskiego i Macieja Sokołowskiego.
Dla Piotra Chodunia sukcesem było już z pewnością zebranie 19 graczy, którzy chcieli przyjechać do Krakowa, a przed następnym meczem będzie miał jeszcze większy ból głowy, gdyż trójka Gruzinów opuszcza już jego zespół. Miejmy nadzieję, że wraz z doświadczonym Marcinem Danielem uda mu się stworzyć oparty na uzdolnionej młodzieży zespół, który już niebawem znów zagości w rugowej elicie.