Wygrana Francji w grupie śmierci

FRANCJA -ARGENTYNA 23 – 21

Faworytami meczu otwarcia w grupie C, byli Argentyńczycy, co prawda w ciągu ostatniego roku szału nie robili w rozgrywkach międzynarodowych jednak wypadali i tak lepiej od „Le Blues”, którzy przegrywali mecz za meczem. Dla federacji francuskiej jednak Puchar Świata jest świętością i na przygotowania rzucają wszystkie środki państwowe, więc ekipa zawsze jest świetnie przygotowana co pokazały poprzednie edycje RWC. W pierwszej odsłonie Francuzi zaskoczyli świeżością i ofensywnym nastawieniem w grze, wykorzystując marazm Argentyny i słaby dzień lidera ataku no10  ekipy Pumas – Sancheza. Efekt 20-3 do przerwy dla Francji i wydawało by się ze to solidna zaliczka do pewnego zwycięstwa. Druga połowa to przebudzenie Argentyny gdzie w końcu zobaczyliśmy prawdziwe oblicze tej ekipy. Emocje meczu sięgnęły zenitu bo przewaga Le blues stopniała jak śnieg w maju. W końcówce potyczki jednak zwycięstwo Francji funduje świetnym dropem rezerowy no10 – Camille Lopez. W perspektywie walki o ćwierćfinał  z Anglią, po porażce Argentyna jest w bardzo trudnym położeniu, jednak dopóki piłka w grze…..