Wygrana z Czechami przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy Juniorów

Czechy (U18) – Polska (U18) 5 : 25 (5:20)
Przed wyjazdem na kwietniowe Mistrzostwa Europy juniorzy po tygodniowym zgrupowaniu przygotowawczym pewnie wygrali z Czechami.

Przebieg meczu:
Na początku meczu na uwagę zasługują dwie indywidualne, 40-50 metrowe akcje Rafała Szrejbera (po pięknym rozprowadzeniu ataku przez Maxa Jezierskiego), niestety po niecelnym podaniu lub ofiarnej obronie gospodarzy, akcje nie kończą się punktami, 10 minuta indywidualna 40 metrowa akcja No9 Michała Węzki i 5:0, 13 minuta Czesi po raz pierwszy wchodzą na naszą połowę, niespodziewany błąd 1 na 1, Maxa Jezierskiego i 5:5, po szybkiej zespołowej odpowiedzi w 15 minucie i szerokim otwarciu wykończenie skrzydłem Tatary i 5:10 dla Polski, kolejne świetne rozegranie Maxa Jezierskiego zagranie ze skrzydłowym z zamkniętej(Marek Przychodzki) i punkty w słupy 5:15. W tym okresie Polska przewaga jest przygniatająca, w kolejnej świetnej akcji Szczepan Stępeń nie wykańcza jej podaniem 2/ 1. Wynik do przerwy ustala Adam Kozłowski po kilku sekwencjach gry i minięciu 2 rywali efektownie zdobywa 5 punktów, ustalając wynik do przerwy na 4 : 1 w przyłożeniach.
Czesi nie przygotowali na sztucznym obiekcie bramek rugby, nie kopano więc karnych i podwyższeń.
Druga polowa to trzecia świetna akcja Rafała Szrejbera, po raz kolejny zamiast kontynuować akcje do pola punktowego szukał on podania co skończyło się wybronieniem przez Czechów. Przez całą połowę gramy w na połowie gospodarzy marnujemy jeszcze co najmniej 3 dobre akcje na punkty – brakuje „ostatniego Podania”. Wynik meczu ustala Piotr Zeszutek po akcji młyna.
2 x 35 minut bez kopów na bramkę.