Wygrana z Diabłami – Polska – Belgia 14:3

Tego nam w Polskim rugby brakowało i nie chodzi o kolejne zwycięstwo, choć to bardzo ważne dla ekipy Tomka Putry. Profesjonalne warunki i dobra organizacja do tego prawie 100% frekwencja kibiców…
brawo Polska!!!

Polska – Belgia 14:3 (5:0)
pkt. Polska
Dawid Banaszek 9, Krzysztof Hotowski 5.
skład Polski:
1. Fabien Kwarta/ Eric Piorkowski
2. Yann Lewandowski/ Kamil Bobryk
3. Marcin Wilczuk/ Aleksander Bartoszewicz
4. Grzegorz Falk/ Paweł Nowak
5. Michał Krużycki
6. Cyril Monarcha/
7. Kacper Ławski
8. Stanislas Krzesinski – kapitan/ czasowa – Kazimierz Raszpunda
9. Łukasz Szostek
10. Dawid Banaszek
11. Tomasz Rokicki/ Dawid Popławski
12. Romuald Berthe
13. Krzysztof Hotowski/ Jurij Bukhalo
14. Donald Gargason
15. David Chartier

Od początku, aż po końcowe minuty gra obfitowała w dużą ilość błędów, spowodowane to było deszczowymi warunkami atmosferycznymi.
Początkowo to gospodarze byli bardziej zdeterminowani i stworzyli kilka ciekawych sytuacji punktowych. Po jednej z nich, po szybkiej grze otwartej, świetnej kontynuacji i wykończeniu Krzysztofa Hotowskiego objęliśmy prowadzenie 5:0. Do końca pierwszej odsłony mecz był wyrównany i toczył się w środkowej części boiska. Początek drugiej części meczu to znów przewaga Biało – czerwonych. Tym razem punktował Dawid Banaszek z karnych. końcówka meczu należy bezwzględnie do Belgów, jednak jest już za późno na odrabianie strat i goście zdobywają tylko 3 punkty i spotkanie kończy się niskim ale pewnym zwycięstwem Polski 14:3. Zawodnikiem meczu w ekipie polskiej uznano Michała Krużyckiego, ponadto wyróżniali się Grzegorz Falk, Dawid Banaszek, Stan Krzesinski, David Chartier.