Wysokie zwycięstwo na koniec Mistrzostw Europy Juniorów

W meczu o 5 miejsce nasze młode nadzieje zagrały bardzo dobrze pokonując wysoko odwiecznego rywala Ukrainę 41-10.
Po pierwszej wyrównanej połowie, nasi juniorzy grają koncertowo, dokładając do trzech w pierwszej połowie cztery przyłożenia w rezultacie wygrywamy aż 41-10, w tej sytuacji szkoda tylko pechowo przegranego pierwszego meczu…

Polska-Ukraina 41-10(15-10)
pkt: Miłosz Popławski 16,Radek Rakowski 10, Jarosław Knowa 5, Valentin Beccuau 5, Piotr Wawrzyńczak 5.

Już w 7 minucie obejmujemy prowadzenie jednak za chwilę po prostym błędzie po rozpoczęciu Ukraińcy wyrównują. Silny wiatr płata figle i po naszej odważnej akcji przeciwnicy kontratakują wykorzystują nasze niezdecydowanie w obronie obejmują prowadzenie 10-5. Gramy jednak konsekwentnie i po dwóch zespołowych akcjach schodzimy na przerwę prowadząc 15-10. W drugiej odsłonie dokonujemy kilka udanych zmian i podkręcamy tempo. Zwłaszcza zmiana na pozycji łącznika młyna przyśpiesza nasze akcje ofensywne, czego efektem są widowiskowe akcje i cztery przyłożenia w drugiej połowie meczu.

1.Kostałkowski Sebastian (41’Knowa Jarosław)
2.Karol Wojciech
3.Michalak Damian (36′ Bysewski Radek)
4.Zahorański Bartosz (36’Szczepański Krzysztof)
5.Krużycki Kacper
6.Stępień Paweł
7.Panasiuk Maciej
8.Wawrzyńczak Piotr
9.Plichta Dawid (44′ Ojdowski Michał)
10.Popławski Miłosz
11.Lament mateusz (63′ Ząbczyński Krzystof)
12.Ćwieka Patryk (60′ Gorka Pierre)
13.Rakowski Radek
14.Gruszczyński Sebastian (53′ Beccuau Valentin)