Site icon rugby.info.pl

Wystartowała premiership!

Pierwsza kolejka Guinness Premiership za nami. Wielka emigracja gwiazd do francuskiej Top 14, afera dopingowa w Bath i „bloodgate” w Harlequins, gorące lato transferowe oraz wspaniałe tourne Lwów w Afryce rozgrzały do czerwoności oczekiwania kibiców.

Piątkowy mecz otwarcia Sale-Leicester zakończył się niespodziewanym zwycięstwem gospodarzy 15:12. Rekiny przystąpiły do tego meczu w bardzo odmienionym składzie. Z klubem pożegnali się J.M.Fernandez Lobbe, S.Chabal, L.McAlister, R.Lemont i R.Davies. W ich miejsce sprowadzono Bena Cohen’a (z Brive), Sisa Koyamaibole (z Toulon), Gavina Kerr’a (z Edinburgh), Davida Seymour’a (z Saracens), Mahonri Schwalgera (z Scarlets), Davida Bishop’a (z Ospreys) i Jacka Fostera (z Gloucester). Po tym co pokazali w pierwszym meczu wydaje się, że Sharks powinni zamieszać nie tylko w lidze, ale i w Heineken Cup.
W sobotę rozegrano dwa mecze. W pierwszym całkowicie przebudowani London Wasps pokonali lokalnego rywala Harlequins 26:15. Zadanie ułatwił im sędzia wyrzucając z boiska G.Robsona już w 46 sekundzie meczu! Pomimo tego grając cały mecz w 14 goście pokazali kawał dobrego rugby. W drugim derbowym meczu Saracens pokonali London Irish 18:14. Drużyna gospodarzy w większości zbudowana jest z graczy z RPA. W sobotnim meczu świetnie zaprezentowali się szczególnie nowo pozyskani Brits i Jaubert.
W niedzielę rozegrano trzy mecze. W pierwszym beniaminek z Leeds zremisował 9:9 z Newcastle. Mecz potwierdził, że oba zespoły zapewne powalczą o utrzymanie w tym sezonie. W drugim meczu Northampton długo męczył się z Worcester (do przerwy goście prowadzili 17:7!) by ostatecznie wygrać 20:17, dzięki przyłożeniu Diggin’a na 2 min. przed końcem spotkania! W zamykającym 1 kolejkę meczu Gloucester pokonał na Kingsholm drużynę Bath 24:5. Gospodarze dominowali przez 80 minut meczu. Świetnie zaprezentowali się nowi Robinson i Sapalu, którzy siali popłoch w obronie gości. Bath pozbawione zdyskwalifikowanych za doping Lipmana i Crocketta nie potrafił dotrzymać kroku świetnie grającym gospodarzom.

Komplet wyników 1 kolejki:

Gloucester-Bath 24:5
Leeds Carnegie-Newcastle 9:9
Northampton-Worcester 20:17
Wasps-Harlequins 26:15
Saracens-London Irish 18:14
Sale-Leicester 15:12

Exit mobile version