Wywiad z Trenerem Krzysztofem Okapą, zapowiedź półfinału Polska-Rosja

Już we wtorek nasi reprezentacyjni juniorzy zagrają w półfinale ME do lat 18 z odwiecznym przeciwnikiem Rosją. Poniżej wywiad z Trenerem Krzysztofen Okapa.

Co było kluczem do zwycięstwa nad Belgią?

Zwycięstwo nad Belgia zawdzięczamy trzem zrealizowanym założeniom:

– przygotowanie motoryczne rozpoczęte od września ubiegłego roku, przez opracowanie i dobranie odpowiedniego treningu indywidualnego, który zawodnicy stosowali jako uzupełnienie treningu klubowego oraz wykonana ciężka praca w zakresie motoryki na zgrupowaniu zimowym i na konsultacjach….

Grupa A: POLSKA – Rosja (wtorek, 26.03.2013 godz.19:00) St Marcellin

1. Co było kluczem do zwycięstwa nad Belgią?

Zwycięstwo nad Belgia zawdzięczamy trzem zrealizowanym założeniom:

– przygotowanie motoryczne rozpoczęte od września ubiegłego roku, przez opracowanie i dobranie odpowiedniego treningu indywidualnego, który zawodnicy stosowali jako uzupełnienie treningu klubowego oraz wykonana ciężka praca w zakresie motoryki na zgrupowaniu zimowym i na konsultacjach.

– dyscyplina taktyczna według wcześniej opracowanej koncepcji gry ofensywnej oraz na konstruowaniu defensywy w taki sposób, aby każdy ewentualnie popełniony błąd mógł mieć szansę na poprawę.

– zaangażowanie zawodników i pewność swoich umiejętności, poparta zbudowaniem wzajemnego zaufania i doskonałej atmosfery w drużyny

Po za tymi założeniami, chciałbym podkreślić bardzo duże umiejętności zawodników w zakresie techniki indywidualnej i komunikacji między sobą w czasie gry. Największe błędy popełniliśmy w rozegrani autu i przy niecelnych kopach z rzutów karnych.

2.Czy wszyscy są zdrowi i w jakim składzie wyjdziemy na Rosjan?

Skład z meczu z Belgią: Łukasz Kujawa, Hugon Noszczyk, Radosław Kozłowski (Adrian Adamiak) – Dawid Radwański, Radosław Dabkiewicz – Piotr Wiśniewski, Jarosław Michalak, Marcin Urbaniak – Michał Kępa -Patryk Reksulak – Szymon Okapa, Kewin Bracik, Grzegorz Szczepański, Krystian Pogorzelski – Sławosz Hodura.

Podstawowej „15-tki” nie chciałbym zmieniać, gdyż zestawienie drużyny okazało się poprawne. Mecz z Belgia był jednak bardzo ciężki po względem fizycznym i niektórzy zawodnicy mają drobne urazy. Największym niewiadomym jest występ łącznika młyna Michała Kępy. Zobaczymy jak do jutra będzie wyglądała sprawa predyspozycji zdrowotnej Radosław Kozłowski i Piotr Wiśniewski.

3.Kilka słów na temat atmosfery w ekipie i ogólnie Mistrzostw Europy?

– Budowanie atmosfery w drużynie rozpoczęliśmy od pierwszej konsultacji w roku 2012. Relacje między zawodnikami uważam za dobre a najważniejsze, że zespół złożony jest z indywidualności, które udało się złączyć w jeden sprawnie działający organizm. Wiadomym jest, że w takiej społeczności jak sportowcy muszą zdarzać się sytuacje konfliktowe, ale w naszym przypadku udaje się wyciągać z nich wnioski i naprawiać błędy.

– Co do drugiej części pytania to na razie trudno ocenić całą organizację tych Mistrzostw, ale przyznam, że jesteśmy przyjęci tu bardzo życzliwie i ze zrozumieniem naszych potrzeb i problemów. Po wygranym meczu z Belgią zauważyliśmy jeszcze większe zainteresowanie naszymi sprawami.

Wtorek 26 marca ELITE: M5: Anglia – Szkocja (19:00) Villard Bonnot M6: Irlandia – Francja (19:00) Chambéry M7: Portugalia – Walia (17:00) Villard Bonnot M8: Gruzja – Włochy (17:00) Chambéry

Grupa A: M5: POLSKA – Rosja (19:00) St Marcellin M6: Niemcy – Hiszpania (19:00) Sassenage M7: Belgia – Rumunia (17:00) St Marcellin M8: Czechy – Szwecja (17:00) Sassenage

Środa 27 marca Grupa B: M5: Chorwacja – Luksemburg (16:00) Annemasse M6: Holandia – Ukraina (16:00) Annecy M7: Litwa – Szwajcaria (14:00) Annemasse M8: Łotwa – Serbia (14:00) Annecy