Z Lemurami na Ceylonie

Relacja video z turnieju dziś mecz Sri Lanka – Madagaskar o 14.00 czasu Polskiego
link – www.mtvsports.lk/livestream/index.html

Oj trafiła się gratka polskim rugbistom, po pierwsze egzotyczny wyjazd życia fundowany przez International Rugby Board, a po drugie i trzecie….przeciwnicy.
zacznijmy jednak od początku, dobór zespołów do Serendib Cup jest wbrew pozorom bardzo przemyślany i już to, że znaleźliśmy się w tym towarzystwie to wielka niespodzianka. Gdyby pojechali Niemcy czy Belgowie nie było by zdziwienia. No ale to nie koniec tych zachwytów,
przeciwnicy to drużyny, które zrobiły ogromny postęp w ostatnim czasie
i będą prawdziwym testem dla naszego rugby, pokazującym nasze prawdziwe miejsce w szyku i rugbowym rankingu. Madagaskar to absolutny hit tego sezonu w afrykańskim rugby, głównie z powodu sensacyjnych zwycięstw w PNE Afryki z Maroko i przede wszystkim z etatowym finalistą RWC – Namibią. Madagaskar to ekipa grająca bardzo żywiołowe rugby oparte na doskonałej motoryce swoich graczy, myślę że przewyższającej poziom który obserwujemy w grupie rozgrywkowej w której walczy Polska. Ciekawostką jest, że mają nawet swoją Hake, w afrykańskim stylu.
Sri Lanka to dla mało wtajemniczonych kraj jak raj na wakacyjny wyjazd, nigdy byśmy nie powiedzieli, że rugby jest tam bardzo popularne jeśli chodzi o gry zespołowe, mają aż 50 tysięcy zawodników, do tego jest tam wielki boom na rugby wśród dzieci, czego efektem 6 tysięcy adeptów tej dyscypliny. Drużyna stylem gry przypomina wyspiarskie drużyny z regionu Pacyfiku taka krzyżówka Fiji i Japonii, w grze widać bardzo dobrą technikę indywidualną, mobilność a w ofensywie pomysłowość opartą na zwinności i dużej szybkością, do kompletu wszystko to poparte dyscypliną w grze.
Dlaczego Polska? powodów jest kilka i IRB musiała to zauważyć. Po pierwsze nasze reprezentacje (również te młodzieżowe) przeszły dobry lifting przez ostanie 5 lat, zmieniając siermiężny siłowy styl na bardziej nowoczesny oparty na grze ręką. Kolejny plus to sukces akcji RUGBY TAG w szkołach, gdzie z piłką do rugby w wielu ośrodkach w całej Polsce miało kilka tysięcy dzieciaków. Reasumując zapowiada się więc nie tylko egzotycznie ale i ciekawie…
Panowie i panie niech was nie zmyli ranking IRB
(28.POLSKA; 39.Sri Lanka; 44.Madagaskar).

Mecze turniejowe:
1.Madagascar v Sri Lanka Saturday 26/10/13 – at 5.30pm
2.Madagascar v Poland Tuesday 29/10/13 – at 5.30pm
3.Sri Lanka v Poland Friday 1/11/13 – at 7.30pm

Życząc reprezentacji Polski powodzenia proponuje pełną mobilizację…

Bieżących informacji można doszukać się na oficjalnej stronie Związku Sri Lanki – www.rugby.lk

Dla ciekawskich proponuję obejrzeć poziom gry na własne oczy na Youtube: