Z posiedzenia Zarządu PZRugby

Piątkowe posiedzenie Zarządu poświęcone ostatnim wydarzeniom w polskim rugby sprowokowało dyskusję dotyczącą zmian w organizacji systemu szkolenia młodzieży i obowiązku posiadania grup młodzieżowych przez Kluby Ekstraligi i I ligi rugby.
Niestety bardzo niewiele propozycji wpłynęło od samych zainteresowanych (czyli przedstawicieli klubów) i dlatego ostateczne decyzje w tym zakresie podejmie Zarząd na najbliższym, kwietniowym posiedzeniu.

Z najważniejszych decyzji warto odnotować:

1. powierzenie prawa organizacji jesiennego meczu reprezentacji seniorów z Czechami – RC Biało-Czarni Nowy Sącz,

2. wybór organizatora Mistrzostw Polski Juniorów – finały w dniach 24-29 czerwca zorganizuje Stowarzyszenie Rugby Club Orkan Sochaczew,

3. ogłoszenie w najbliższym czasie kolejnego konkursu wyłaniającego managera reprezentacji seniorów,

4. zatwierdzenie nowego przedstawiciela polskich weteranów w organizacjach europejskich – Jacka Wierzbickiego,

5. informacja o przeszkoleniu przedstawiciela Związku, Mateusza Boruty w tematyce Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Poinformowano także o zaproszeniu federacji rosyjskiej dla polskiego klubu (sugerowany mistrz kraju w odmianie 7-osobowej) do udziału w European 7’s Club Champions Trophy, który odbędzie się w terminie 1-4 lipca br.
Jeśli znajdzie się klub gotowy do pokrycia kosztów przejazdów i wiz (pierwszeństwo będzie miał zwycięzca majowego turnieju) będzie miał szanse wzięcia udziału (bez powołanych do Heidelbergu reprezentantów) w turnieju, w którym zapowiadany jest start m.in.: ASM Lermont Auvergne, Leicester Tigers czy Benetton Treviso.
Na wstępne zgłoszenia oczekujemy w biurze Związku do 15 kwietnia, kiedy to trzeba potwierdzić udział polskiego zespołu w moskiewskiej imprezie.

PZRugby