Za awarie – walkower

Wyjazd poznaniaków do Lublina zakończył się dość szybko, bo na 150 kilometrze….

Usterka autobusu okazała się na tyle poważna, że nie było szans, ani na jej usunięcie, ani na kontynuowanie bezpiecznej jazdy. Wobec sporego do pokonania dystansu /ok. 350 km/ i niemożliwości szybkiego zorganizowania transportu zastępczego, kierownik z trenerem podjęli decyzję o poinformowaniu gospodarzy sobotniego meczu, iż Posnania nań nie dotrze.
Ponieważ wszystko miało miejsce w godzinach przedpołudniowych, sędziom z Wybrzeża będącym już w drodze, nie pozostało nic innego, jak dotrzeć do Lublina i odgwizdać walkower dla Budowlanych. Sytuacja nie satysfakcjonuje gospodarzy, którym zdobyte w ten sposób punkty niczego nie dają- o 5 miejsce w lidze rywalizować będą na boisku Orkana. Również pozycja Posnanii nie zmieni się po dopisaniu „zera” do dużych punktów.
Wielka szkoda, że zdarzyło się to tuż przed rozstrzygającymi ligę play-offami. Chociaż fakt defektu i patowej sytuacji drużyny Posnanii w drodze był niezaprzeczalny, z pewnością pojawią się w Polsce głosy oburzenia, podważające wiarygodność sobotnich zdarzeń… A jak już damy się ponieść kolejnej teorii spiskowej, to nie zapomnijmy, że dla poznaniaków przerwa przed półfinałem wyniesie równe 4 tygodnie, co faktyczną formę drużyny /a ten mecz mógł ją pokazać/ i gotowość walki o największe laury, pozwala widzieć jako dużą niewiadomą.

www.posnaniarugby.info