Site icon rugby.info.pl

Zaproszenie do Gdyni na CROSS BORDER NATIONS

Prezydent Miasta Gdynia, Marszałek Województwa Pomorskiego, Polski Związek Rugby oraz Rugby Club Arka Gdynia zapraszają na turniej CROSS BORDER NATIONS.

Turniej „CROSS BORDER NATIONS” jest imprezą sportową skierowaną do młodzieży z krajów Europy uprawiającej rugby do lat 17.

Celem zawodów jest sportowa rywalizacja oraz integracja młodzieży. W zawodach wezmą udział reprezentacje Under 17 czterech krajów wskazanych przez FIRA-AER (Europejska Federacja Rugby): Szwajcarii, Szwecji, Litwy i Polski , które rozegrają między sobą turniej towarzyski, a także będą ze sobą trenowały na Narodowym Stadionie Rugby.

Głównym celem turnieju oprócz sportowej rywalizacji pomiędzy młodzieżowymi drużynami narodowymi jest również integracja środowisk rugby z różnych krajów europejskich poprzez wspólną zabawę, wymianę doświadczeń. To także doskonała okazja do
nawiązania kontaktów sportowo-towarzyskich pomiędzy uczestnikami i kadrą szkoleniową.

Turniej ten ma także walor promocyjny regionu Pomorza i Polski. Istotnym elementem turnieju jest także promocja dyscypliny wśród mieszkańców Trójmiasta i Pomorza. Obecność młodzieżowych reprezentacji w Gdyni to możliwość obejrzenia meczów rugby na wysokim poziomie pomimo, że aktorami tego widowiska sportowego będą młodzieżowcy.
Dlatego chcielibyśmy gorąco zaprosić wszystkich kibiców rugby na turniejowe mecze.
Wstęp oczywiście wolny.

TERMINARZ TURNIEJU W GDYNI:
13 PAŹDZIERNIKA – CZWARTEK
10:00, 11:30 – mecze półfinałowe

14-15 PAŹDZIERNIKA – PIĄTEK, SOBOTA
treningi na Narodowym Stadionie Rugby

16 PAŹDZIERNIKA – NIEDZIELA
10:30, 12:00 – mecze finałowe

Turniej jest rozgrywany w trzech grupach. W maju 2011r. swoje zmagania w Hiszpanii toczyła grupa zachodnia. Miesiąc później w Rumuni rywalizowały zespołu grupy wschodniej, natomiast grupa centralna zmierzy się w Gdyni, na Narodowym Stadionie Rugby w dniach 13 – 16 października.
Turniej w Gdyni odbędzie się pod patronatem FIRAAER.

Podział na grupy turnieju Cross Border Nations:
zachodnia: Belgia, Hiszpania, Holandia, Portugalia.
centralna: Litwa, Szwajcaria, Szwecja, Polska.
wschodnia: Gruzja, Rosja, Rumunia, Ukraina.

materiały prasowe

Exit mobile version